2 Mart 2024, Cumartesi
spot_img

Türkiye Sigorta kurumsal performansını Anadolu Ateşi ile anlattı

2021 yılı faaliyet raporunu Anadolu Ateşi iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Biz Türkiyeyiz” temalı proje ile hazırlayan Türkiye Sigorta daha önce yapılmamış bir çalışmaya imza attı. 

Türkiye Sigorta, birleşme sonrasındaki birinci yılında, kuruluş ilkelerinin en önemlisi olan yenilikçi ve öncü şirket vizyonuna vurgu yapan ‘Biz Türkiyeyiz’ ana teması ve Finar Kurumsal İletişim Çözümleri ve Anadolu Ateşi işbirliği ile benzeri olmayan bir çalışmayı hayata geçirdi.

Finansal bilgisi olsun ya da olmasın herkes için okunabilir ve dikkat çekici bir faaliyet raporu oluşturmayı hedefleyen proje için bir araya gelen Türkiye Sigorta çalışanları profesyonel dansçılarla sahne alarak ülkenin eşsiz kültürünü ve Anadolu’nun ruhunu yansıtan halk oyunlarıyla kurumsal performansı anlatmak için Türkiye’nin yedi bölgesinin danslarını icra ettiler.

İzmir, Ankara ve İstanbul’da 19-20 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen provaların ardından 24 Şubat’ta Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen Türkiye Sigorta çalışanları ve üst yönetimin de katılımıyla İstanbul Maslak Uniq Hall’da canlı performanslarla çekimler tamamlandı. 

Özel koreografiyle Türkiye Dansı

Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın gerçekleştirdiği çekimlerde yedi bölgeyi temsilen yedi temaya uygun yöre dansları ile kuruma özel bir koreografiyle hazırlanan ve Türkiye’nin bir panoraması görünümünde olan Türkiye Dansı sahnelendi. Türkiye Dansı’nda Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli ile genel müdür yardımcıları da çalışanlarla beraber yer aldı. 

7 bölgeye özel 7 mesaj

Güneydoğu Anadolu bölgesi Halay oyunuyla ‘Biriz Beraberiz’ teması, Karadeniz yöresi Horon oyunuyla ‘Coşkuluyuz’ teması, Doğu Anadolu Kafkas dansıyla ‘Kararlıyız’, Trakya bölgesi Roman oyunuyla ‘Meraklıyız’, İç Anadolu Hüdayda oyunuyla ‘İnançlıyız’ teması, Akdeniz yöresi Teke halk oyunuyla ‘Çeviğiz’ ve Ege yöresinden Zeybek ile de ‘Güçlüyüz’ mesajı verildi. 

Proje için hazırlanan videolar Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. Ayrıca, 2021 yılı için hazırlanan faaliyet raporu, görsel ve QR kod yerleşimleriyle üç boyutlu olarak tasarlandı.

Youtube Videoları:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER