22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

‘Acentelerimizi geleceğe hazırlamak ve fark yaratmak istiyoruz’

Anadolu Sigorta, ‘Gelecekte Daha Güçlü’ temasıyla acenteleriyle bir araya geldi. 19 Nisan’da dijital ortamda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Şencan yaptı.

Anadolu Sigorta, 19 Nisan’da dijital ortamda video konferans yöntemiyle acenteleriyle toplandı. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Şencan, güçlü ve köklü bir marka olarak yenilikçi kurum kültürü ile katma değerli ürün ve hizmetler üretmeyi sürdüreceklerini aktardı. 

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Fatih Gören’in geçmiş dönem değerlendirmeleri ile gelecek dönem hedefleri hakkında konuşma yaptığı toplantıya Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Danışmanlığı konularında uzman Çetin Yılmaz da konuk oldu.

Acentelerimizle büyük bir aileyiz

Sigorta sektöründe acente ağı en geniş şirketlerden biri olduklarına dikkat çeken Şencan, “Bugün itibarıyla 2 bin 600 civarında acentemiz bulunuyor. Tüm acentelerimiz toplamında 9 binin üzerinde kayıtlı teknik personelimiz çalışıyor. En eski acentemiz 75’inci faaliyet yılını doldurdu. Biz acentelerimizle birlikte büyük bir aileyiz” diye konuştu.

Yeni nesil acenteler dijitalleşmeye kolay adapte oluyor 

Şencan, yeni nesil genç acentelerin, dededen veya babadan bayrağı devralıp kısa zamanda önemli başarılar elde ettiğini dile getirerek “Bu durum, hepimizi ileriye yönelik olarak umutlandırıyor. Dijital platformların kullanımının yaygınlaşması, yeni neslin her şeye daha hızlı ulaşabilmesi, pratik ve çözüm odaklı olarak çok yönlü düşünebilmeleri avantaj sağlıyor. Sektörümüzde, kurallar, şartlar, mevzuatlar, ürünler, satış şekilleri sürekli yenilenerek değişiyor. Acentelerimizin de bu konulara hakim olmaları bekleniyor. Özellikle yeni nesil acentelerimizin, dijitalleşme konusuna daha kolay uyum sağladıklarını gözlemliyoruz. Analitik düşünce tarzları, özgüvenli yapıları ve işlerin dijitale uyumlu hale getirilmesine yönelik kalıcı çözümler sunmaları oldukça önem taşıyor. Mevcut acentelerimizin çeyrek ve yarım asırlık tecrübelerinin, ürün bilgilerinin, satış ve pazarlama deneyimlerinin de eşsiz bir birikim olduğunu düşünüyoruz. Burada en önemli nokta ise bu eşsiz birikimin gençlerimize kazandırılması ve gençlerin yetenekleri ile büyüklerinin birikimlerini birleştirerek yola devam etmeleridir.” dedi.

Robocop, dijital satış ve pazarlamayı teşvik edecek

Acentelere özel tasarlanan yenilikçi bir dijital proje olan Robocop ile ilgili detayları paylaşan Gören, “Bu projeyle Anadolu Sigorta’nın dijital uygulamalarının kullanımını teşvik ederek dijital satış ve pazarlamada örnek acenteler yetiştirebilmeyi hedeflediklerini aktardı. Gören, “Robocop projesi ile acentelerimizde inovasyon kültürümüzü ve dijital uygulamalarımızın kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Dijital satış ve pazarlamaya tamamıyla hazır olan acentelerimiz, bu platformdaki yetkinliklerini üst seviyelere çıkarabilecek. Bunun için de Koç, Sabancı, TSEV gibi kurumlar tarafından eğitimler ve sertifikalar veriyoruz. Dijital acente platformumuzu (DAP) kullanan acente sayısını artırmak ve yeni kullanımları teşvik etmek istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Anadolu Sigorta Akademi ile acentelerimizi geleceğe hazırlayacağız”

Gören, gelecekte daha güçlü olmak için sürdürülebilirlik, kurumsallık, uzmanlaşma, finansal risklerin yönetimi ve eğitim gibi başlıklara da değinerek “Anadolu Sigorta sektörün okuludur, AS Akademi programı ile her seviyede acente çalışanına ihtiyacı olan eğitimleri verip acentelerimizi geleceğe hazırlamak ve fark yaratmak istiyoruz” dedi.

Gençlik Konseyi projemiz yakında başlayacak

Genç acentelerin bilgi birikimini artırmak ve aidiyet duygularını güçlendirmek üzere yakın gelecekte Gençlik Konseyi isimli yeni bir projeyi de hayata geçireceklerini söyleyen Gören, “Yeni nesil ile birlikte çalışan ve işlerini devretmeyi planlayan acentelerimiz için belirleyeceğimiz kriterlerde bir konsey oluşturacağız. Bu konseye özel organizasyonlar ve toplantılarla iki neslin birikim ve yeteneklerinden bir sinerji yaratmayı hedefliyoruz. Gençlik Konseyi ile geleceğin çalışma sistemi yolunda önemli bir adım atmış olacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER