29 Şubat 2024, Perşembe
spot_img

‘Trafik sigortalarında sektör birincisiyiz’

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Türk sigorta sektörüne renk ve canlılık getirdiklerini belirterek, “Şu anda trafik sigortalarında sektör birincisiyiz” dedi.

Quick Sigorta, acenteler ile bir araya gelmeye devam ediyor. Eskişehir’deki toplantıda konuşan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar; sigorta sektörüne renk ve canlılık getirdiklerini belirterek, “Şu anda trafik sigortalarında sektör birincisiyiz” dedi.

Bir otelin toplantı salonunda düzenlenen buluşmada, çok sayıda Eskişehirli sigorta acenteleri ile Quick Sigorta yetkilileri bir araya geldi. Toplantının gündemini finansal sigorta ürünleri ve sigortacılık sektörünün genel durumu olarak oluşturdu. Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar da toplantıya bizzat katılarak sigorta acentelerine önemli bilgiler paylaştı.

Yaşar, “Sigorta sektöründe tecrübeli birçok yöneticinin sermayedarlarla bir araya gelerek Türkiye’ye kazandırdığı bir sigorta şirketiyiz. 2 senelik süreçte Türk sigorta sektörüne renk ve canlılık getirdik. Şu anda trafik sigortalarında sektör birincisiyiz. Finansal hayata getirdiğimiz yeni ürünler var” dedi.

“Reel ekonomiyi desteklemek adına kefaret sigortaları başta olmak üzere devlet destekli alacak sigortaları, ‘Ouick finansçım’ ve çok yakında faaliyete geçecek olan ‘fatura güvence’ sigortalarıyla iş insanlarına katkı sağlayan bir şirketiz.” ifadesini kullandı.

“Beklenilen noktada değil”

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, sigortacılık sektörünün Türkiye’de hâlâ beklenilen noktada olmadığı belirterek; “Biliyorsunuz sigorta sektörü, ülkemizde eski bir sektör olmasına rağmen henüz beklenilen noktada değil. Özellikle yeni ekonomik programında, banka dışı finans alanının büyümesi söz konusu stratejik olarak biz de sigorta sektöründe bu alanda faaliyet gösteriyoruz. Biz de banka dışı finans alanında ürünler geliştirerek, bu alanın büyümesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Quick Sigorta henüz 2 yaşında bir sigorta şirketi ama buna rağmen kısa süre içerisinde sektörde önemli başarılara imza attı. Oto ve trafik sigortalarında adette sektör birincisi haline geldik. Bu başarıyı finansal sigorta alanlarında da devam ettirmeye çalışıyoruz ve kefalet sigortalarını piyasaya sunduk. Bu kefalet sigortaları banka teminat mektubuna birebir eşdeğerde bir üründür” ifadelerini kullandı.

“Kefaret senetleri”

Yaşar, kefaret sigortalarının iş insanları açısından önemli olduğu vurgulayarak, “Biliyorsunuz iş insanlarımızın bankalarda kredi limitleri var. Bu limitler ikiye ayrılıyor nakit ve gayri nakdi krediler olmak üzere. Biz teminat mektupları yerine, kefaret senetleri vererek iş insanlarımızın aslında bu gayri nakdi kredi limitlerini kullanmalarını önlemiş oluyoruz. Dolayısıyla bankalardaki limitlerini tamamen nakit kredi olarak kullanabilme şansları oluyor. Bu ne sağlıyor? iş insanlarımızın nakit kredilerle yeni iş olanakları, yeni istihdam, yeni vergi gelirleri, yeni fabrikalar, yeni iş yerleri oluşturmasına, açmasına imkan tanıyor. Dolayısıyla ekonomiye yeni bir hacim oluşturuyor. Biz bunun için çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

“Quick Finansçım”

Mal alım/satımlarında karşı tarafın ödeme ahlakını öğrenmek için yeni bir kredi skorlama ürünü geliştirdiklerinden de bahseden Yaşar, şunları söyledi:

“Eskişehir’de de başta bu finansal sigorta ürünlerimiz olmak üzere bunları anlatıyoruz. Onun dışında Quick Finansçım adı altında yeni bir kredi skorlama ürünü gerçekleştirdik. Mal alım/satımlarında ya da hizmet kiralama işlemlerinde karşı tarafın ödeme ahlakını; kredi skorlamasını öğrenmek isteyen müşterilerimiz Quick Finansçım poliçesi üzerinden bu hizmete ulaşabilirler. Bu hizmetleri anlatmak üzere bugün Eskişehir’de ve bölge acentelerimizle bir aradayız.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER