20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

SBN Sigorta üçüncü çeyrekte de kar etti

recepduray1SBN Sigorta , 2013 yılının üçüncü çeyreğinde de kar açıklamaya devam etti. Böylece her üç çeyrekte de kar açıklayan ve karını yükselten nadir Şirketlerden biri oldu.

2012 yılı başından itibaren yeni bir kadro ve anlayış ile SBN Sigortada “yeniden yapılandırma” çalışmalarını  başlattıklarını belirten  Genel Müdür Recep DURAY , uyguladıkları stratejilerin olumlu sonuçlarını her geçen gün artarak  gördüklerini  belirtti.

Dengeli ve karlı portföy yapısı, doğru risk seçimi, etkili hasar kontrolü ve verimlilik esaslı stratejileri sayesinde yılın üçüncü çeyreğinde de portföy dağılımı açısından istedikleri sonuca ulaştıklarını ve
sağlıklı, sürdürülebilir ve sonuçları öngörülebilir büyümeyi gerçekleştirme hedefinde olduklarının altını çizen Duray;  ‘‘Şirketimiz üç çeyrektir   üst üste kar açıklıyor.  Sigortacılık teknik kârı sonucunda oluşan bu performans  , ekibimizin doğru risk seçimi ve fiyatlandırma yapmasının da bir sonucudur” dedi.

Yeniden yapılandırma öncesinde oto ve özellikle trafik ağırlıklı çalışan şirketi, 2012 yıl sonunda % 82 oto dışı üretim yapan bir şirket haline getirdiklerini söyleyen Duray “ 2013 yılında da aynı performansı sürdürdük.  Üçüncü çeyrek sonuçlarına baktığımızda üretimimizin % 75’ine yakın bir kısmının yine oto dışı branşlardan geldiğini görüyoruz.  Doğru risk seçimi ve fiyatlama politikamız sayesinde, oto branşında da yazım yılı bazında karlı olduğumuzu hesaplıyoruz “ diyerek sözlerini sürdürdü.

SBN Sigorta’nın  sermayedarının gücü ve dağıtım kanalı avantajını , uygun acente ve broker yapısı ile birleştirerek , gelecek yıllara güvenle bakan bir yapıya kavuştuğunu belirten Duray; ‘’ Doğru alanda büyüme stratejimiz çerçevesinde  kendimize büyüme alanları olarak belirlediğimiz yangın, mühendislik, DASK, TARSİM ve ferdi kaza alanlarında çarpıcı büyüme rakamlarına ulaştık, 2013 yılında  bu stratejimizi sürdürerek üçüncü  çeyrek  sonunda da 2, 7 Milyon  TL.  bir  kar açıkladık ,yolumuza aynı kararlılıkla  devam etmekteyiz.”dedi.

Recep Duray finansal sonuçları değerlendirirken, yükselen performansını yılın üçüncü çeyreğinde de devam ettiren SBN Sigorta’nın,  prim üretimini artırırken bir yandan da karlı branşların portföydeki payını artırdıklarını ifade ederek, branş bazında geliştirdikleri verimlilik uygulamalarının sonuçlarını almaya bu çeyrekte de devam ettiklerini söyledi.

SBN Sigorta Genel Müdürü Duray  ; ’’ Hasar birimimizin yeniden yapılandırılması sonucu sektörün en hızlı hasar ödeyen Şirketlerinden biri haline geldik ve müşteri şikayetlerini sona erdirdik. ‘’diyerek bunun olumlu sonuçlarını almaktan son derece memnun olduğunu ifade eden Duray , 2014 yılında da Türk tüketicisi ile yeni ürünleri buluşturacaklarını belirtti.

Duray sözlerine ; ‘’ Bu sonuçların oluşmasında bizler ile yakın işbirliği içersinde olan , Şekerbank Ailesi başta olmak üzere, yeni stratejilerimizi  anlayan, benimseyen ve birlikte yol almayı kabul eden çok değerli acentelerimize de teşekkür ediyorum. ‘’ diyerek son verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER