23 Nisan 2024, Salı
spot_img

“Konut sigortasında penetrasyonun artmasına hizmet edeceğiz”

Türk Nippon Sigorta,  yeni asistans hizmetleri ekleyerek konut sigortası ürün kapsamını genişletirken, Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, “Konut sigortasında penetrasyonun artmasına hizmet edeceğiz” dedi.

ALP SÜER/SİGORTAMEDYA

Türk Nippon Sigorta, konut sigortası ürününe yeni asistans hizmetleri ekleyerek ürün kapsamını genişletti. Türk Nippon Sigorta Konut Sigortası ile ilgili bir açıklama yapan Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu,  “Konut sigortasında penetrasyonun artmasına hizmet edeceğiz” dedi. Şirket olarak önceliklerinin müşteri ihtiyaçlarına yönelik geniş ve kapsamlı ürünler ile sigortalılarının hayatlarını kolaylaştırmak olduğunu belirten Pamukçu, şunları söyledi: “Saha araştırmaları, bölge ve acentelerimizden gelen geri bildirimler, stratejimizi çizmede önemli bir rol oynuyor. Müşterilerimizin, ihtiyacı olduğu ürünlerin yanında sunulan asistans hizmetlerine de önem verdiklerini gözlemledik. Biz de buradan yola çıkarak konut sigortası ürünümüz içindeki asistans hizmetlerini çeşitlendirerek ihtiyaçları karşılamaya çalıştık.”

Konut sigortasına ilgi arttı

2023 yılında yaşadığımız üzücü deprem felaketinin etkisi ile konut sigortasına olan ilginin de arttığını ifade eden Pamukçu, özellikle ülkemizde yaşanan deprem felaketi konut sigortasındaki önemi bir defa daha hatırlattı. Konut sigortasındaki penetrasyon artışının daha da yukarılara çekilmesinin, sektör için önem verilmesi gereken konuların başında geldiğinin altını çizen Pamukçu, “Konut sigortamızda yapmış olduğumuz değişiklikler ve eklediğimiz yeni asistans hizmetleri ile bu amaca hizmet etmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Online psikolog ve diyetisyen hizmeti de var

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu’nun verdiği bilgilere göre, Türk Nippon Sigorta Konut Sigortası ürününde standart olarak verilen izolasyon eksikliği, dolu, kasa hırsızlık, kapkaç, gıda bozulması, kazaen kırılma, duşa kabin ve balkon camları kırılması, tente brandalara gelecek zararlar, bisiklet ve deniz araçları için hırsızlık, akvaryum su sızması, konut adaptasyon teminatı, emniyeti suistimal, boru kırılması gibi teminatların yanı sıra ‘online psikolog ve diyetisyen’ gibi özel asistans hizmetleri de eklenerek ürünün kapsamı genişletildi.”  

Türk Nippon Sigorta’nın engelli dostu web sitesi büyük ilgi gördü

Türk Nippon Sigorta’nın engelli dostu yeni web sitesi büyük ilgi gördü. Türk Nippon Sigorta’dan aldığımız bilgilere göre, şirketin erişilebilir web sitesini ziyaret edenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Türk Nippon Sigorta web sitesini (WCAG) 2.2 standartlarına göre AA seviyesinde erişilebilir olarak geliştirdi. Yeni web sitesi mobil cihazlarda kolaylıkla gezinebilmeyi sağlayacak bir kullanıcı deneyimi ile tasarlandı. Yardımcı teknolojiler için semantik bir yapı, menülerden ve pencerelerde klavye tuşlarının kullanımını kolaylıkla sağlayacak şekilde yapılandırıldı. Tüm bunlara ek olarak engelli kullanıcıların, ekran okuma, kontrast ayarları, yazı karakteri ayarları gibi ihtiyaç duyabilecekleri özellikleri herhangi bir ekran okuma programı olmadan yapabilmesini sağlayan bir araç (widget) web sitesine entegre edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER