23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Kurumsal firmaların hayat sigortalarında ilk tercihi MetLife Türkiye 

MetLife Emeklilik ve Hayat, Türkiye Sigorta Birliği’nin 2023 yıl sonu verilerine göre, kurumsal müşterilere sigorta aracılık hizmeti sunan broker kanalı hayat sigortası 2023 yılı toplam prim üretiminde yüzde 28 pay ile ilk sırada yer aldı.

Türkiye’de  yaklaşık 10 bin firmanın 600 binden fazla çalışanına grup emeklilik veya grup sigortaları ile hizmet veren MetLife Emeklilik ve Hayat’ın kurumsal müşterileri arasından yaklaşık 1.100 firma, 220 binden fazla çalışanına MetLife Türkiye’den grup hayat veya grup ferdi kaza sigortası teminatı sağlıyor.

“Grup hayat sigortalarında başarılı bir performans sağladık”

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, çalışanlara yan hak olarak sağlanan grup hayat sigortalarında başarılı bir performans sağladıklarını belirterek “MetLife Türkiye’nin kurumsal müşterileri arasında Türkiye’de faaliyet gösteren sektörlerinde lider uluslararası ve yerel birçok firma yer alıyor. Çalışan yan hakları ürünlerimizle kurumsal müşterilerimize, sigorta broker’leri, banka iş ortaklıkları aracılığıyla veya doğrudan hizmet sunuyoruz. MetLife Türkiye olarak kurumlara sunduğumuz hizmetler toplam prim üretimimizin yaklaşık yüzde 15’ini oluşturuyor ve 2023 yıl sonu Türkiye Sigorta Birliği verilerine göre; hayat sigortalarında toplam broker prim üretiminde emeklilik ve hayat şirketleri arasında %28 pay ile lider konumdayız. Bu gurur verici tabloda, başarıyla tamamladığımız dijital dönüşüm sürecimiz ile birlikte oluşan güçlü teknolojik altyapımızın müşterilerimizin üzerindeki yükü hafifletmesinin; aynı zamanda hızımızın ve katma değerli hizmet anlayışımızın payı çok büyük” dedi.

“MetLife Cepte” ile kesintisiz destek

MetLife Türkiye’nin hizmet verdiği kurumsal müşterilerin çalışanları ‘MetLife Cepte’ mobil uygulaması ile birçok hizmetten 7/24 yararlanabilirken uygulama üzerinden  sigorta poliçelerine erişerek emeklilik planlarındaki birikimlerini takip edebiliyorlar. 

Üç yıldır devrede olan ‘MetLife Benimle’ ise MetLife müşterilerinin günlük hayatlarını daha keyifli hale getirirken her ay eklenen yeni kampanyalarla alışverişten eğlenceye, seyahatten yeme-içmeye birçok fırsat sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER