20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Hayatımız Sigortalı’nın Eylül sayısı yayında

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin yeni sayısını sizlere ulaştırmaktan dolayı mutluyuz. Yüksek enflasyon, kurdaki dalgalanma ve olumsuz ekonomik koşullardan etkilenmeyen gönüllü Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) katılımcı sayısı ve toplam fon büyüklüğü artmaya devam ediyor. Biz de bu ay sistemin en başından beri sektörde faaliyet gösteren şirketlerden Anadolu Hayat Emeklilik’in, Genel Müdürü Murat Atalay’a kapağımızda yer verdik. Zorlu ekonomik koşullarda BES’in çok pozitif ayrıştığını belirten Atalay, “Gelecek kaygısı, insanlarda birikim yapma ve risk ürünlerine sahip olma isteğini tetikledi” diyor. Atalay’a yaptığımız röportajın, sektörün de dinamiklerini anlamak açısından çok yararlı olacağını düşünüyoruz.

Genel müdür değişiklikleri sektöre damga vurdu

Malumunuz, sektör çok hareketli. Geçen ay bazı şirketlerdeki genel müdür değişiklikleri sektöre damga vurdu. Bu ay da sektör, Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) yeni Başkanını seçmeye hazırlanıyor. Sigortamedya olarak, seçimlere katılacak tüm başkan adaylarına başarılar dilerken, sektörle ilgili son gelişmeleri Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın editör yazısından ilgiyle okuyacağınızı tahmin ediyoruz.

Sektör hızlı büyüyor ama, Sigortalı sayısı artıyor mu?

Türkiye sigorta sektörü, bu yıl çok hızlı büyüyor. Sektörün genel büyüme hızı yüzde 130’ların üzerinde. “Peki, sektör bu kadar hızlı büyürken, sigortalı ve poliçe adetleri artıyor mu? Sektöre yeni sigortalı girişleri var mı?” Bu soruların yanıtını da konuyla ilgili dosya haberimizde bulacaksınız. Dergimiz bu ay da dopdolu. Sigorta ve onarımcı şirketlerle ilgili son gelişmelerin yer aldığı özel haberlerimiz ve röportajlarımızı umarız ki ilginizi çekecektir. Bizden bu aylık da bu kadar. Sağlıcakla kalın; sigortalı olun, hep mutlu olun…

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin geçmiş tüm sayılarına ve son sayısına Turkcell Dergilik, Türk Telekom e-dergi, DijitalBasin.com ve SigortaMedya Dergilik üzerinden ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER