17 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img

sigortaladım.com İpek Yolu Rallisi’nde 

Sigortaladım.com, kültürler arası iletişimi sağlamak amacıyla hayata geçirilen İpek Yolu Rallisi’ne iki aracıyla katılarak Türkiye’yi temsil etti.

Sigortaladım.com, T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı himayelerinde ve Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen uluslararası “Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi’ne iki aracıyla katılarak sigortaladım.com Türkiye’yi temsil etti.

“Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi” 19 Ağustos 2023’te başladı. Bulgaristan’ın başkenti Sofia’nın ardından İstanbul’a ulaşan ve 25 Ağustos’ta İstanbul Yedikule Hisarı’ndan başlayarak Ankara, Sivas ve Ağrı Doğubeyazıt’a ulaşan katılımcılar şehirlerin tarihi, kültürel, doğal ve turistik güzellikleriyle dolu bir rotayı takip etti. İpek Yolu Rallisi İran, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan ve Kırgızistan’ın ardından 9 Eylül’de dünyanın en zorlu geçişi olarak bilinen Pamir Yolu’nda tamamlanacak. 

“Kültürlerarası diyaloğun gelişmesi için önemli bir organizasyon”

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran sigortaladım.com Genel Müdür Yardımcısı Orçun Kızıltepe, Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi”nin kültürler arası diyaloğun gelişmesi için oldukça önemli bir organizasyon olduğunu söyleyerek “sigortaladım.com olarak bu kadar kapsamlı ve anlamlı bir organizasyonda yer almaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu ralli sadece hız ve yarıştan ibaret değil, zira rallinin en uzun etabı Türkiye’de olduğu için ülkemizin tanıtımında önemli bir rol oynuyor. Tarihin en önemli yolu olarak kabul edilen İpek Yolu üzerinde bulunan yerlerden geçerek güzel manzaralara şahit olmak, farklı kültürden insanlar ve yerler tanımak başlı başına unutulmaz bir deneyim oldu” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER