18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

GÜNÜN SİGORTA KULİSİ: Aloooo hepimiz Yavuz Karataş ız!

gununkulisiSigorta Acenteleri Sektör Meclisi seçimleri sona erdi. Çok tartışılacak seçim sonrasında Hüseyin Kasap’ın listesinden 39 kişi Sektör Meclisi’ne seçildi. Hüseyin Kasap’ın rakibi Levent Korkut ise listeyi delerek, bir başka deyimle, kendi 39 arkadaşını yok sayarak Sektör Meclisi’ne girmiş oldu. Seçim sırasında oyların iptal edilmesini sağlamak için oy pusulalarına işaret konulduğu bir başka iddia. Bu oy pusulalarının bazılarının şans eseri kullanılmadığı da bir başka söylenti. Özetle, seçim kazanmak için her yola başvurulmuş. Şimdi ne olacak?

TOBB resmi sonuçları açıklayacak. Sonrasında, 15 gün içerisinde Sektör Meclisi, içlerinden 7 kişiyi SAİK’e seçecek. Sektör Meclisi’ne listeyi delerek giren Levent Korkut’un 7 kişilik SAİK’e girmek için her yolu deneyeceği de bir başka gerçek. Levent Korkut’un daha önceki seçimlerden alışılagelen telefon propagandası için önlem alınmış. Şayet Levent Korkut Sektör Meclisi’nden 38 kişiyi telefonla arayıp oy isterse telefon “Alo ben Yavuz Karataş’ım” diyecekmiş. Bilindiği üzere Erzurum Delegesi Yavuz Karataş TÜSAF Başkanı Hüseyin Kasap’ın Sektör Meclisi’ne girebilmesi için istifa ederek büyük bir vefa göstermişti.

İstifa kendisini yüceltirdi

Sektördeki diğer bir söylenti de, Levent Korkut’un ikinci kez mağlubiyeti sonrasında böyle yarışlara artık girmemesi gerektiği şeklinde. ‘Yenilen pehlivan güreşe doymaz’ atasözü de kulislerde espri konusu olmuş. “Levent Korkut’un 39 arkadaşını bırakarak Sektör Meclisi’ne girmek yerine istifa etmesi onurlu bir hareket olurdu ve kendisini yüceltirdi. Hala bir şansı var” diyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Karşısında da birbirine kenetlenmiş 39 kişi varken durumu çok daha zorlayacağı kesin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER