26 Mayıs 2024, Pazar
spot_img

Allianz Teknik “yeşil mentör” olarak KOBİ’lere destek verecek

TÜBİTAK Yeşil İnovasyon Mentörlük çağrısı kapsamında hizmet verebilecek kuruluşlar arasında yerini alan Allianz Teknik, yeşil dönüşüm yolculuğuna çıkan KOBİ’lere destek olacak. KOBİ’lerin Allianz Teknik’ten alacağı yeşil dönüşüm mentörlük hizmetleri maliyetinin yüzde 90’ını TÜBİTAK karşılayacak.

Allianz Türkiye’nin sürdürülebilirlik konusundaki deneyimi ve risk yönetimindeki uzmanlığını, yeşil dönüşüm yolculuğundaki işletmelerle paylaşmak amacıyla kurduğu Çevre ve İklim Değişikliği Hizmetleri departmanıyla Allianz Teknik, “TÜBİTAK 1831 Yeşil İnovasyon Teknoloji Mentörlük Çağrısı” kapsamında “yeşil mentör” olarak seçildi. 

Dünya Bankası desteği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın koordinasyonunda TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından yürütülen Türkiye Yeşil Sanayi Projesi çerçevesinde, KOBİ’lerin Yeşil Dönüşüm mevzuatlarına uyum sürecinde desteklenmesi için hayata geçirilen 1831 Yeşil İnovasyon Teknoloji Mentörlük Çağrısı’nda çözüm ortaklarından biri olarak yer alan Allianz Teknik, Çevre ve İklim Değişikliği Hizmetleri departmanıyla işletmelerin çevre ve iklim değişikliği etkilerinin belirlenmesine ve ortaya çıkan risklerin yönetilmesine odaklanıyor. Çağrı kapsamında, kurumsal karbon ayak izi, su ayak izi ve ürün karbon ayak izi hesaplaması ve raporlaması, yaşam döngüsü analizi (LCA), ISO 50001 danışmanlığı ve yeşil dönüşüm odağındaki eğitimler konusunda KOBİ’lere destek oluyor. Allianz Teknik’ten KOBİ’lerin alacağı yeşil dönüşüm mentörlük hizmetleri maliyetinin yüzde 90’ı TÜBİTAK tarafından karşılanacak. 

TÜBİTAK tarafından 1 Nisan 2024 tarihinde başvuruya açılan çağrı kapsamında KOBİ’ler bu hizmetten faydalanabilecek. 

“KOBİ’lerin geleceğe hazırlanmasına destek olmaya hazırız”

Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan, TÜBİTAK’ın çağrısı kapsamında KOBİ’lere verilecek hizmeti değerlendirerek “İşletmelerin iklim değişikliği nedeniyle karşı karşıya kaldıkları fiziksel risklerin neler olduğunu değerlendirmeleri ve yeşil dönüşüm sürecinde bu riskleri yönetebilmeleri son derece önemli. Allianz Türkiye, sürdürülebilir değer yaratma modeliyle faaliyetlerini dönüştürürken diğer yandan finansal bir kuruluş olarak içinde bulunduğu ekosistemin dönüşümüne de katkı sağlamaya odaklanıyor. Bu kapsamda, sektöründe bir ilk niteliğinde olan Çevre ve İklim Değişikliği Hizmetleri ile KOBİ’lerin geleceğe hazırlanmasına destek olmaya hazırız” dedi.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER