26 Mayıs 2024, Pazar
spot_img

Türkiye Sigorta yılın ilk çeyreğinde 28 milyar TL prim üretti

Türkiye Sigorta 2024 yılının ilk çeyreğinde yüzde 131 büyüyerek 28 milyar TL’lik prim üretimi elde etti. 

Türkiye Sigorta 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. 1 Ocak-31 Mart 2024 döneminde toplam prim üretimini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 131 arttırarak 28,2 milyar TL’ye ulaşan ve 2024 yılının ilk çeyreğinde yangından nakliyata, havacılıktan mühendisliğe, sağlıktan finansal sigortalara kadar kurumsal ve bireysel ürünlerde rekor üretimlere imza atan şirket, güçlü finansal büyümesini sürdürdü. 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak, Türkiye Sigorta’nın ihtiyaca uygun olarak tasarlanan kurumsal ve bireysel ürünleriyle liderliğini 2024 yılının ilk çeyreğinde de sürdürdüğünü belirterek “Sektörün öncü şirketi olarak ülkemizin stratejik yatırımlarına güvence sağlarken aynı zamanda milletimizin sigorta ürünlerine en kolay şekilde ulaşması için çalışıyoruz. İnsanımızın iyi sağlık hizmetlerine ulaşımını daha da güçlendirmek amacıyla sağlık alanında büyümeye ve güvence sunmaya devam ediyoruz, yılın ilk çeyreğinde bir önceki döneme göre sağlıkta yüzde 255 büyüme kaydederek 2,7 milyar TL prim üretimine ulaştık. Yangın, mühendislik, havacılık, nakliyat poliçelerimizle ise ülkemizin değerlerine ve yatırımlarına güvence sunduk. Bu yaklaşımımızla hem toplumumuzun sigorta penetrasyonunun hem de şirketimizin müşteri derinliğinin artmasına olumlu katkı sağlıyoruz. Ayrıca, açık ara sektör lideri olduğumuz yangın ve en güçlü kaslarımızdan biri haline gelen kasko branşlarında verimlilik ve sürdürülebilir karlılık stratejilerimiz doğrultusunda etkin büyüme performansımızı devam ettiriyoruz” dedi.  

“Yılın geri kalanında da karlı büyümemizi devam ettireceğiz”

Çakmak, Türkiye Sigorta’nın 2024 yılının ilk çeyreğinde olduğu gibi yılın geri kalanında da bireysel ürünlerin yanında yangın, mühendislik, nakliyat, işyeri ve ticari poliçelerde öncü rolünü sürdüreceğini söyleyerek “Stratejik hedeflerimiz doğrultusunda 2024 yılında, hem bireysel hem de ticari segmentteki gelişimimizi sürdürecek, yaygın ve müşteri odaklı satış ve hizmet ağımızı kullanarak sürdürülebilir karlı büyümemizi devam ettireceğiz. Gücünü adından alan ve hayatın her alanında sigortalılarının yanında olan bir şirket olarak, ülkemizle birlikte gelişmeye ve güçlenmeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER