17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

Aksigorta dijital projelerine “Yılın Projesi” ödülü

Aksigorta, IDC Future Enterprise Awards’ta “Smart Scoring with AI” projesi ve Future of Cloud & AI Awards kapsamında IPA (Identical Photo Agent) ve Smart Scoring With AI projeleri ile kendi kategorilerinde yılın projesi ödülünü kazandı.

Aksigorta’nın dijitalleşme kapsamında hayata geçirdiği projeler ödül almaya devam ediyor. Şirket, 4. IDC Türkiye DX Summit kapsamında düzenlenen IDC Future Enterprise Awards ödüllerinde Smart Scoring with AI projesi ile “Best in Future of Operations” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülürken Future of Cloud & AI Awards kapsamında ise IPA (Identical Photo Agent) projesi “Artificial Intelligence” kategorisinde, Smart Scoring with AI projesi ise “Data & Advanced Analytics” kategorisinde yılın projesi seçildi. 

Aksigorta’yı ödüle taşıyan Smart Scoring with AI projesinde katastrofik riskler için iş bilgisi, deneyimi ile yapay zekâ modellerini birleştirerek müşteri bazında lokasyona göre uçtan uca bir Smart Scoring yapısı kuruldu. Tüm katastrofik riskler için oluşturulan One Scoring yapısı, Augmented Intelligence ile güçlendirildi. Acentelerin otorizasyon bağımlılığının azaltıldığı bu projede, lokal bazlı ileri seviye risk analizleri sayesinde Aksigorta, doğru risk hesaplaması ve en ideal fiyatlandırma yaklaşımını da güçlendirmiş oldu. IPA (Identical Photo Agent) projesinde ise geliştirilen model, bulut ortam üzerinde çalışarak elektronik cihaz hasar süreçlerinde farklı dosyalarda bulunan aynı veya benzer fotoğrafların karşılaştırılması ile suiistimal girişimlerinin tespit edilmesini sağladı.

İnsan bilgisi ve deneyimini yapay zeka ile birleştiriyoruz

Aldıkları ödüllerle ilgili konuşan Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Kaan Konak, hayata geçirdikleri projelerle ödül sahibi olmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek “Oldukça prestijli olan uluslararası ödül programları kapsamında elde ettiğimiz kategori birinciliklerinden ötürü oldukça gururluyuz. Bizler, dinamik pazar koşullarına hızlı adaptasyon için risk değerlendirmelerimizi sürekli güncelliyoruz. Optimal risk dağılımı için portföyümüzü stratejik olarak yönetiyoruz. İnsan bilgisi ve deneyimini, iş birimlerimizin zengin deneyimleriyle birleştirerek yapay zekâ modelleri ile entegre ediyor ve artırılmış zekâ yapısını kuruyoruz. Dijitalleşme sınırı olmayan, her geçen gün üzerine koyarak ilerlediğimiz bir alan. Beşerî ile yapay zekanın güçlerini bir araya getirdiğimizde ise hem rekabet alanında menzilimiz genişliyor hem de ortaya böylesi gurur veren projeler çıkıyor’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER