19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Ümit Erzurumlu’nun eserleri Güneş Sanat Galerisi’nde

gunes_Gorsel2Güneş Sigorta Sanat Galerisi, sanatseverleri bir sergiyle daha buluşturuyor. Ümit Erzurumlu’nun eserleri, kübist ve fütürist çalışmalarıyla 2 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

 

Kübist ve fütürist çalışmalarıyla dikkat çeken ressam İlhami Ümit Erzurumlu’nun resim sergisi Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. 2 Haziran Pazartesi günü açılışı gerçekleştirilen sergi, 2 Temmuz’a kadar açık olacak. Sanatseverler, Pazar günleri hariç 10:00 – 18:00 saatleri arasında Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde sergiyi ziyaret edebilecek.

Ümit Erzurumlu

1974 yılında Sivas’ta doğan ve resim merakı ilkokul yıllarında başlayan Erzurumlu, çeşitli ressamların atölyelerinde yaptığı çalışmaların ardından 1992 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’ne girdi. Öğrencilik yıllarında Mustafa Aslıer ve Fevzi Karakoç’tan özgün baskı resim, Gürbüz Doğan Ekşioğlu’ndan ise illüstrasyon dersleri aldı. 1996 yılında kendi atölyesini kuran Erzurumlu, 1999 ve 2000 yıllarında kübist eğilimli resimler yaparken, asimetri ve hareket imgesini resimlerinde kullanmaya başlayarak kübofütürist ve fütüristtik resimler üretmeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER