20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Türkiye’yi Afetlere Karşı Bilinçlendirmek İçin Bir Kez Daha “Hayata Devam Türkiye”…

afetAksigorta’nın AKUT’la birlikte toplumu başta deprem olmak üzere sel ve yangın gibi doğal afetler konusunda bilgilendirmek üzere 2010 yılında başlattığı ve 5 yıllık kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak tasarladığı “Hayata Devam Türkiye” Projesi’nin 5. ve son etabı 28-29-30 Mayıs tarihleri arasında Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz 4 yıl içinde 52 il, 174 ilçede yaklaşık 4 milyon, sosyal medya üzerinden 1.4 milyon kişiye ulaşılan “Hayata Devam Türkiye” Projesi’nin 5. Etabında 3 gün boyunca Sabancı Müzesi’nin ziyaretçilerine ve davet edilen İlköğretim öğrencilerine, 3 boyutlu G Force deprem simülatöründe 1999 yılında yaşanan 7,4 büyüklüğündeki Marmara Depremi yaşatılarak, konunun önemine vurgu yapılacak. “Güvenli Oda” ve “Güvenli Olmayan Oda” olarak iki farklı bölümün bulunduğu tırda, eşyaları sabitlemek gibi alınabilecek basit önlemlerin önemine dikkat çekilecek.

28-29-30 Mayıs tarihlerinde, 10.00-17.00 saatleri arasında her saat başı, AKUT ekibi eşliğinde deprem simülatörünü deneyimleyebilir, başta deprem olmak üzere sel ve yangın gibi doğal afetler öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER