18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

Sigorta sektörü, ekonomideki rolü ile önemli bir kaldıraçtır

23052014cMazars Denge, 22 Mayıs 2014 tarihinde ‘Sürdürülebilirlik ve Sigorta Sektörü Toplantısı’ düzenledi. Toplantıda, sektörün sürdürülebilirliği ve bu konudaki ihtiyaçları tartışıldı

Shangri-La Bosphorus Hotel’de düzenlenen Sürdürülebilirlik ve Sigorta Sektörü Toplantısı’na katılım oldukça yoğun oldu. Sigorta sektöründe sürdürülebilirliğin masaya yatırıldığı ve iki bölümden oluşan toplantının moderatörlüğünü, Dünya Gazetesi Sigortacılık Editörü Yakup Sayar yaptı. Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan toplantının açılış konuşması ise Mazars Denge Yönetim Kurulu Başkanı Leon Coşkun tarafından yapıldı. Coşkun, Mazars Denge olarak sektöre yönelik ilk kez düzenledikleri bu toplantının, sektörün tüm problemlerine çözüm bulmak amaçlı devam ettirileceğini belirtti.

23052014d

İlk bölümünde ‘Türkiye’de Sürdürülebilir Sigortacılığın Gereklilikleri’nin tartışıldığı oturuma, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Ahmet Genç, Groupama Türkiye Genel Müdürü ve Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Ramazan Ülger ile Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliği CEO’su Mert Yücesan konuşmacı olarak katıldı.

Axa Sigorta Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Ali Erlat ve Aktüerler Derneği Başkanı Orhun Emre Çelik’in konuşmacı olarak katıldığı, ‘Sürdürülebilirlik Çerçevesinde Sektör İhtiyaçları ve Global Gelişmeler’ başlıklı ikinci bölümde ise izleyicilerin de sorularıyla katılım sağlaması istendi. Toplantının kapanış konuşması ise Mazars Denge Sigortacılık Bölüm Başkanı Aylin Beydemir tarafından yapıldı. Aylin Beydemir konuşmasının başında toplantının birçok açıdan verimli geçtiğini söyleyerek, Türkiye’de sigorta sektörünün, gerek büyüklüğü gerekse de ekonomide oynadığı büyük rol açısından sürdürülebilirlik için kaldıraç görevi gördüğünü belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER