29 Şubat 2024, Perşembe
spot_img

“Türkiye’de ciddiye alınmak isteyen sigorta şirketi, TÜSAF ile iş ortağı olmalı”

TÜSAF, dünya sigorta devi Lloyd’s’u yerinde ziyaret ederek acenteler kanalıyla işbirliğinin nasıl sağlanacağını masaya yatırdı. 

Lloyd’s EMEA Bölge Başkanı Cameron Murray, gerçekleşen görüşmelerde “Türkiye’de acenteler yüzde 70’lik paya sahip bir dağıtım kanalı. Burada ciddiye alınmak isteyen sigorta şirketi, TÜSAF ile iş ortağı olmalı” dedi.

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF), dünya sigorta devi Lloyd’s’un davetlisi olarak acenteler kanalıyla işbirliğinin nasıl gerçekleştirilebileceğini masaya yatırmak için 6 Mayıs Cuma günü Londra’ydı. Burada Lloyd’s yetkilileriyle birtakım görüşmeler yapan TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye sigorta pazarında yer almak isteyen dünya sigorta devi Lloyd’s’un çalışma binasını gezerek işleyişi yerinde görme imkânı yakaladı. TÜSAF yönetimi, aynı zamanda SigortaMedya’nın mobil uygulaması Sigorta Bird üzerinden canlı yayın yaparak, geziyi anı anına paylaştı.

Gerçekleşen görüşmede Lloyd’s EMEA Bölge Başkanı Cameron Murray, TÜSAF ve Türkiye pazarı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Murray, “Türkiye, Lloyd’s için gerçekten çok ama çok önemli bir piyasa. Ekonomi geliştikçe, uzmanlık büyüdükçe Türkiye’de yatırımlarımızı büyütmek istiyoruz. Acenteler yüzde 70’lik paya sahip bir dağıtım kanalı. Herhangi bir sigorta şirketi Türkiye’de ciddiye alınmak istiyorsa TÜSAF ile yakın bir iş ortaklığı olmalı. En kısa sürede Türkiye’de faaliyetlerimizi yürütmeyi ve TÜSAF ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi ise “Bugün burada Lloyd’s ile yaptığımız görüşmenin detaylarına, Lloyd’s’un Türkiye pazarına ve acentelere bakış açısı ile ilgili bilgilere Sigortacım Dergisi’nin Mayıs sayısında mutlaka yer verme imkanımız olacak” açıklamasında bulundu.

Titanik’in poliçesine ulaşıldı

TÜSAF Yönetim Kurulu üyeleri, Lloyd’s EMEA Bölge Başkanı Cameron Murray ile yapılan görüşmenin ardından Lloyd’s’un fiziksel olarak nasıl çalıştığını görme imkanı da elde etti. Lloyd’s binası gezisinde buraya portfolyosuyla birlikte gelen bir brokerin elinde 12 tane farklı risk varsa, bir günde 12 farklı underwriting ile konuşup bu riskleri paylaşabileceği anlatıldı. Lider underwriting’in hasar anında o risk için ne kadar tazminat ödeneceğinin de hesaplandığı belirtildi.

TÜSAF Yönetim Kurulu üyeleri, tüm zamanların en ünlü gemisi, bir buzdağına çarparak batan Titanik’in 1912 yılında yapılan sigorta poliçesini de görme imkanı yakaladı. Bir brokerin Lloyd’s’a gelerek tek tek sigortacılardan Titanik için imza aldığı poliçe, TÜSAF tarafından incelendi.

TÜSAF’ın Lloyd’s ile buluşması, SigortaMedya’nın mobil uygulaması Sigorta Bird üzerinden canlı yayınlandı.

1 Yorum

  1. olmuyor olmuyor olmuyor bakın burada bile iyi yada kötü tek yorum yok acenteler birbirlerini iplemezken şirketler iplermi sizce acenteleri tüsaf ı sab ı esad ı olmuyor ustalar. Saik bu zavallı halinden kurtulmalı. Aksi halde 0 a.0 rlde var 0

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER