17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

Türkiye Sigorta’nın 2022 Sürdürülebilirlik Raporu yayınladı

Türkiye Sigorta 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. “Gelecek İçin Pozitif Etki” sloganıyla hazırlanan raporda şirketin sürdürülebilirlik alanında attığı adımlara yer verildi. 

Sürdürülebilirlik alanında çalışmalarına devam eden Türkiye Sigorta, 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Şirketin sürdürülebilirlik alanında attığı adımların yer aldığı raporda; 2022 yılında sektörün toplam prim üretiminin yüzde 123 artışla 235 milyar TL olarak gerçekleştiği belirtildi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Sigorta Yatırımcı İlişkileri Direktörü Umut Kovancı, Türkiye Sigorta’nın yenilikçi yaklaşımları, doğaya ve çevreye duyarlı uygulamaları ile sürdürülebilirlik alanında her geçen gün performansını arttırdığını söyleyerek “2022 yılında elde ettiğimiz tüm sonuçlar ‘sürdürülebilir liderlik’ yaklaşımımızın başarılı finansal sonuçları olarak hayat buldu. Amacımız, üretim ve kârlılıkta sürdürülebilir liderliğimizi güçlendirirken sigorta kültürünü ülkemizde yaygınlaştırmak ve sektörümüzü hak ettiği yere getirmektir. ‘Gelecek için pozitif sigortacılık’ vizyonu ışığında, sermaye öğelerimiz ile yarattığımız ve paylaştığımız değeri artırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz sürdürülebilirlik uygulamalarımıza 2022 yılında da ara vermeden devam ettik” dedi.

“Sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda çalışıyoruz”

Kovancı, kurumsal sürdürülebilirlik kapsamında önceliklere göre adımlarını belirlediklerini aktararak “İklim değişikliği ile mücadele kapsamında; yenilenebilir enerji projelerine teminat sağlıyor ve tarım sigortası ürünlerimiz ile çiftçilerimizin ürünlerini koruma altına alıyoruz. Operasyonel süreçlerimizde de çevresel etkimizi azaltacak uygulamaları devreye alıyoruz. İklim Değişikliği Stratejimiz doğrultusunda karbon ayak izimizi belirlemeye yönelik çalışmaların kapsamını Kapsam-3 emisyonların ölçümü ile genişlettik. Çalışma arkadaşlarımızın gelişimlerini ise çeşitli sertifika programlarıyla destekleme devam ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

“Sektör ve müşteri beklentilerine uygun ürünler geliştiriyoruz”

Türkiye Sigorta’nın “Herkes İçin Sigorta” anlayışı ile sektörün gelişen dinamikleri ve müşterilerinin öncelikli beklentileri doğrultusunda; kapsayıcı, düşük karbon ekonomisine geçişi destekleyen, uygun primlerle sunulan sürdürülebilir ürünleri ile sigortalılarının yanında olmaya devam ettiği vurgulanan raporda, Türkiye Sigorta’nın çalışanların motivasyonunu ve memnuniyetini artırmak adına yapılan gerçekleştirdiği uygulamaların sonucu olarak 2022 yılında, Great Place To Work Enstitüsü’nün Güven Endeksi Araştırması’nın sonucunda “Harika Bir İş Yeri” sertifikasının sahibi olmasına da yer verildi. 

Farklı alanlarda sürdürülebilirlik uygulamaları

Raporda ayrıca, 2022 yılında Türkiye Sigorta olarak Basketbol Süper Ligi İsim Sponsorluğu ve Ampute Futbol Takımı Sponsorluğu’nun üstlenilmesi, sigorta okuryazarlığının toplumda yaygınlaşması için sigorta sektörünün en geniş katılımlı eğitim seferberliği olarak planlanan Esnafın Sigorta ve Risk Yönetimi Bilincini Güçlendirme Eğitimleri (ESİB) sponsorlarından biri olunması ve daha yeşil bir gelecek için 10 bin fidanlık bir Hatıra Ormanı oluşturulması da sürdürülebilirlik uygulamaları içerisinde yer aldı.  

Türkiye Sigorta’nın 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’na aşağıdaki linkten ulaşılabilir:  

https://www.turkiyesigorta.com.tr/docs/default-source/surdurulebilirlik-raporlari/turkiye-sigorta-2022-surdurulebilirlik-raporu.pdf?sfvrsn=c49b0774_6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER