18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

Türkiye Sigorta spora destekte engel tanımıyor

Türkiye Sigorta, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı’dan sonra bu yıl Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takım Sporcularına da sponsor olacak.

Türkiye Sigorta, Türk sporunu ve Türk sporcusunu desteklemeyi sürdürüyor. Şirket, Ampute Futbol Milli Takımı ile birlikte bu yıl, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takım Sporcuları Zeliha Aksak ve Uğur Altınel ile Para Yüzme Milli Takım Sporcusu Sevilay Öztürk’e sponsorluk desteği sunacak.

14 Haziran Çarşamba günü Yalova Maxwell Resort Hotel Spa’da, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Alparslan Erkoç, Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli ve Teknik Direktör İsmail Temiz’in katılımıyla düzenlenen imza töreninde konuşan Benli, “Kurulduğumuz günden bu yana, Türkiye Sigorta olarak bir olmak, birlik olmak için çalışıyor, üretiyoruz. Bir olmak ve birlik olmanın en güzel örneklerinden birini bizlere yaşatan, Türkiye Ampute Futbol MilliTakımımızın yanında, bu yıl desteğimizi daha da geliştirerek Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takım Sporcuları Zeliha Aksak ve Uğur Altınel ile Para Yüzme Milli Takım Sporcusu Sevilay Öztürk’e destek vermekten gurur duyuyoruz” dedi.

Her zaman sporcularımızın destekçisiyiz

Benli, iş birliğinin, Türkiye Sigorta’nın sporun birleştirici ve dönüştürücü gücüne olan inancını yansıttığını söyleyerek “Devam etmekten gurur duyduğumuz bu iş birliği ile sporcularımızın başarılarını daha fazla kişiye duyurmayı, onlara daha geniş bir destek ağı sağlamayı ve gençlerimizi spora teşvik etmeyi hedefliyoruz. Ay Yıldızlı formayı Avrupa’da ve dünyada başarıyla dalgalandıran sporcularımızın her zaman destekçisi olacağız, onlarla yan yana yürüyeceğiz. Onların nefes kesecek müsabakalarını izlemek için sabırsızlanıyoruz. Daha nice başarılara birlikte, omuz omuza ulaşacağız” diye konuştu.

Hedefimiz durmadan daha iyiye gitmek

Türkiye olarak dünyanın en iyi Ampute Futbol takımına sahip olmanın haklı gurunu yaşadıklarını söyleyen TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç, “Sadece Ampute Milli Futbol Takımı değil tüm branşlarımızdaki sporcularımız, spor kamuoyunun dikkatlerini üzerine çeken büyük birer rol model haline geldi. Spor insanları hayata bağlar, daha sağlıklı bir toplum yetiştirir. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak durmadan daha iyiye gitmek, bizim en önemli vazifemiz. Bu yüzden aldığımız her bir destek bizim için çok anlamlı. Başarımızda pay sahibi olan destekçimiz Türkiye Sigorta’ya yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER