23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Türkiye Sigorta deprem bölgesi acenteleriyle bir araya geldi 

Türkiye Sigorta üst yönetimi Gaziantep’te düzenlediği acente toplantısında Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Mersin ve Gaziantep’te bulunan acenteleriyle buluştu. Bölge acentelerinin talep ve beklentilerini dinleyen şirket, 2024 yılı hedeflerini de acenteleriyle paylaştı. 

Türkiye Sigorta üst yönetimi Gaziantep’te düzenlediği acente toplantısında Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Mersin ve Gaziantep’te bulunan acenteleriyle bir araya geldi. Toplantıda bölge acentelerinin talep ve beklentilerini dinleyen şirket, 2024 yılı hedeflerini de paylaştı. 

Toplantıda konuşan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak, depremden bugüne bölgede toplam 1 milyon 742 adet poliçe kestiklerini belirterek bunun toplam poliçe üretimlerinin yüzde 13’ünü oluşturduğunun altını çizdi. Çakmak, Türkiye Sigorta’nın bugün yaklaşık 14 milyon müşteriye hizmet götürdüğünü, bunda banka satış kanallarının yanında acentelerin yoğun çalışmalarının öneminin büyük olduğunu vurguladı. 

“Acentelerimizin her zaman yanında olacağız”

Acentelerinin iyi günde de kötü günde de yanlarında olduklarını söyleyen Çakmak, “Türkiye Sigorta olarak, depremden etkilenen acentelerimize 2,3 milyon TL avans ödemesi yaptık. Ödeme zorluğu çeken acentelerimize ek vadeler sunarak hak ettikleri komisyonları da her hafta ödedik. En kolay üretim yapabilecekleri trafik branşında bütün otorizasyon yetkilerini acentelere devrederek ilgili dönemde 1,7 milyar TL üretim yapmalarına destek olduk. Her zaman acentelerimizin yanındaydık, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Deprem bölgesinde yer alan 338 acenteye geri ödemesiz 4,8 milyon TL doğal afet yardımı yaptıklarını belirten Çakmak, “Depremin ertesi günü bile ekran kapatmadık. Sağlık, kasko, trafik gibi özel sigortalardan nakliyat, yangın, mühendislik gibi sigortalara kadar bölgede sigorta yapmaya devam ettiklerini ve depremden bugüne kadar bölgede toplam 1 milyon 742 adet poliçe kestik” diye konuştu.

“Acentelerimizle omuz omuza ilerliyoruz”

Acente satış stratejilerine de değinen Çakmak, “Kanal stratejimizi bireysel ürünlerde TSS ve Kasko üzerine, ticari tarafta ise yangın ve doğal afet sigortaları üzerine odakladık. Türkiye’nin sektör lideri şirketi olarak, bu branşlarda dengeli ve sağlıklı bir büyümeyle iddiamızı ortaya koyacağız. Her konuda olduğu gibi kazancımızda da acentelerimizle omuz omuza ilerliyoruz. Geride bıraktığımız bir yıl içinde deprem bölgesinde bulunan acentelerimizle birlikte üretip, birlikte kazandık. Rekor üretim rakamlarımızı bu yıl da katlayarak devam edeceğiz“ dedi.

“2023 yılında yüzde 137 büyüme gerçekleştirdik”

Türkiye Sigorta Acenteler Satış Genel Müdür Yardımcısı M. Turgay Özata ise “Bugün burada yaşadığımız asrın felaketi sonrasında çok zorlu bir yılı, her türlü güçlüğe rağmen başarıyla tamamlamış, üretmekten ve katma değer sunmaktan vazgeçmemiş acentelerimizle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye Sigorta olarak sizlerden gelen geri bildirimleri odağımıza alarak hem sizlerin hayatını kolaylaştıracak hem de karşılıklı kazandıracak modeller üzerine kararlar alıyor ve hayata geçiriyoruz. Türkiye genelinde 3.736 acentemizle gurur duyduğumuzun altını özellikle çizmek isterim. Sizlerle birlikte 2023 yılında 20,4 Milyar TL üretimi yüzde 137 büyüme ile gerçekleştirdik. Bu üretim şirketimizin kümül üretiminin yüzde 34’üne denk gelmektedir. Hepinize tek tek teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER