23 Nisan 2024, Salı
spot_img

HDI Fibaemeklilik katılımcılarına kazandırmaya devam ediyor 

2023 yılında sektörde en yüksek getiri sağlayan 6 fondan 3’ü HDI Fibaemeklilik fonları oldu. Şirketin 2022 yılında da HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A,Ş. hisse senedi grup emeklilik yatırım fonu (BBH) yüzde 275.17 yıllık getiriyle sektöründe en çok kazandıran fonu olmuştu. 

HDI Fibaemeklilik, fon getirisindeki başarısını sürdürmeye devam ediyor.2023 yılında en çok kazandıran 6 emeklilik yatırım fonu içerisinde 3 fonu bulunan şirket, HDI Fibaemeklilik Inveo Portföy Fon Sepeti EYF (FFZ) ile yüzde 126.76, HDI Fibaemeklilik Teknoloji Sektörü Değişken EYF (FFC) ile yüzde 111.37 ve HDI Fibaemeklilik  Re-Pie Değişken EYF (FJG) fonları ile de yüzde 108.98 getiri sağladı. 

Konuyla ilgili konuşan HDI Fibaemeklilik Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Salih İleri, “Müşterilerimize sunduğumuz fonlar, 2022 yılındaki başarımızın ardından, 2023 yılında da oldukça üstün bir performans sergiledi. Sektörde en yüksek getiri sağlayan 6 fondan 3’ü HDI Fibaemeklilik fonları oldu. Kurucusu olduğumuz bu 3 fonu müşterilerimize sunmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. 

“Sürdürülebilir fon performansı için hız kesmeden çalışmaya devam ediyoruz”

İleri, bireysel emeklilik sisteminin uzun dönemde hep kazandırdığını ve kazandırmaya devam edeceğini vurgulayarak “Son yıllardaki enflasyonist ortama rağmen, HDI Fibaemeklilik olarak sunduğumuz fonlarla pozitif bir getiri sağlamayı başardık. Fon getirisinde sektör genelinde yüzde 63,27 kazanç elde edilirken HDI Fibaemeklilik sektörün yüzde 1,89 üzerinde performansla yüzde 65,06 kazanç getirdi. Böylece HDI Fibaemeklilik fonları 2023’te diğer yatırım enstrümanlarından fazla getiri sağlamış oldu. 2022’deki Fiba Hisse Grup EYF (BBH) yüzde 275,17 yıllık getiriyle sektöründe en çok kazandıran fon olmasının ardından, 2023 yılında da sektörde en yüksek getiri sağlayan 6 fondan 3’ü HDI Fibaemeklilik fonları oldu. Böylece son dönemlerde getiri-performans oranında üst sıralarda yer almaya devam ettik. Kurucusu olduğumuz bu 3 fonu müşterilerimize sunmanın gururunu yaşıyoruz. Öte yandan 2023’te BEFAS’ta en çok işlem gören ilk 10 fonun 3’ü yine HDI Fibaemeklilik fonları oldu. Sektörümüze katkı sağlamak ve müşterilerimizin birikimlerini daha iyi değerlendirmelerine imkan tanımak için 2024 yılında da çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de fonlarımızın performansının sürdürülebilirliği için, piyasa fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Getiri avantajlarından en yüksek seviyede yararlanma imkanı

Müşterilerine sundukları yatırım imkanlarına da değinen İleri, müşterilerin yatırım tercihlerine göre, teknoloji fonundan özel sektör tahvilleri (ÖST) fonlarına kadar 11 farklı portföy yönetim şirketi 43 emeklilik yatırım fonu ile çok geniş yelpazede alternatifler sunduklarını aktararak “Müşterilerimize risk profillerine göre fon tavsiyelerimiz ile hedefledikleri yatırım stratejilerine uygun alternatifler sunarken, ayrıca isteyen müşterilerimize yılda 12 kez olan fon dağılım değişikliği hakkını etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacı ile fon dağılımı değişiklik ve yönetim hakkını portföy yönetim şirketlerimize devredebilme imkanı da sunuyoruz. Böylece uzman portföy yönetim şirketlerimiz, finansal piyasaların değişen koşullarına göre pozisyon alarak katılımcılarımızın getiri avantajlarından en yüksek seviyede yararlanmalarına imkan sağlıyor” açıklamalarında bulundu.

Haftalık bülten ile birçok konuda bilgilendirme

Müşterilerine uzun süredir sunduğu fon tavsiyelerinin de yer aldığı haftalık fon bültenlerini Ocak 2024’ten itibaren düzenli olarak mail ve sms ile göndermeye başlayan HDI Fibaemeklilik, güncel piyasa koşullarını dikkate alarak katılımcılara sunduğu emeklilik yatırım fonlarıyla en uygun olan fon modelini belirleyebilme, risk eğilimine ve yatırım tercihine göre emeklilik fonunu seçebilme imkanı sunuyor. Bültenlerde ayrıca piyasa gelişmeleri/öngörüleri, HDI Fibaemeklilik’in fon getirileri/fon performansları, fon tavsiyeleri, ön sırada yer alan fonları gibi birçok başlıkta bilgilendirmeler de yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER