23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Türkiye Hayat Emeklilik’ten yeni hayat sigortası

Türkiye Hayat Emeklilik, sigortalılara sunduğu Dövize Endeksli Prim İadeli Hayat Sigortası ürünleri ile vefat durumuna karşı teminat sağlarken sigorta süresi sonunda hayati risk yaşanmaması halinde ödenen primleri ABD dolarına endeksli olarak iade ediyor.

Türkiye Hayat Emeklilik, sigortalıların ihtiyaçlarına çözüm sunmaya devam ediyor. Şirketin yeni hizmete sunduğu Dövize Endeksli Prim İadeli Hayat Sigortaları farklı teminat yapıları içeren üç ürün seçeneğiyle beklenmedik risklere karşı güvence sunuyor.

Üç farklı seçenek

Dövize Endeksli Prim İadeli Hayat Sigortalarndaı farklı teminat yapıları içeren üç ürün seçeneği bulunuyor. Vefat teminatı sunan Prim İadeli Hayat Sigortası (Dövize Endeksli) ve yaşam hali teminatı sunan Yaşam Sigortası ürününden 18-61 yaş aralığındaki kişiler, kaza sonucu vefat ve tehlikeli hastalık teminatları sunan Prim İadeli Hayat Sigortası (Dövize Endeksli) Ek Teminatlı ürününden ise 18-51 yaş aralığındaki kişiler faydalanabiliyor. Sigortanın bitiş tarihinde sigortalının hayatta olması (tazminat ödemesi yapılmamış olması), ödenmesi gereken tüm primlerin sigorta sözleşmesi ve özel şartlar kapsamında ödenmiş olması, sigorta süresi içerisinde poliçenin sonlanmamış olması koşullarının sağlanmasıyla; sigorta süresince ödenen primlerin toplamı sigorta ettirene geri ödeniyor.  

Minimum 10 yıl güvence

Ürünleri minimum 10 yıl güvence sağlarken aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak esnek prim ödeme dönemi seçenekleri de sunuyor. Sigortalı ihtiyaçlarına ve finansal durumuna göre, prim miktarını her yıl dönümünde artırabiliyor veya alt sınıra kadar azaltabiliyor.

Değer kaybı yaşanmıyor

Sigorta süresi içerisinde tazminat talebi oluşmaması durumunda, prim iadesini dövize endeksli olarak yapması özelliği ile öne çıkan ürünlerde, poliçe süresi sonunda, poliçe süresi boyunca ödenen primler döviz bazında değer kaybetmezken; kişiler kendi hayatlarını ve sevdiklerinin hayatlarını güvence altına almanın yanında kısa dönemli birikim de yapmış oluyor. 

Vergi avantajı sağlıyor

Maddi güvencenin yanı sıra sunduğu vergi avantajı ile de dikkat çeken ürünler, ödenen primlerin gelir vergisi matrahından indirilmesiyle müşterilere vergi avantajı da sağlıyor. Gelir Vergisi Kanunu’na göre, sigortalılar ödedikleri primin tamamını, primi ödedikleri ayda elde ettikleri ücretin yüzde 15’ini ve asgari brüt ücretin yıllık tutarını geçmemek koşuluyla, içinde bulundukları aydaki vergi dilimine göre yüzde 15 ile yüzde 40 arasında değişen oranlarda gelir vergisi matrahlarından indirebiliyor.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER