22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

Sağlık sigortası deyip geçmeyin!

Gelecekte ihtiyaç duyulması muhtemel sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyenler için en önemli güvencelerin başında gelen ve birçok farklı şekil ve içeriklerle sunulan sağlık sigortası seçiminde en avantajlı olanın yanı sıra maksimum fayda sağlayacak olanı seçebilmek önem taşıyor. sigortaladım.com, sağlık sigortası seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken temel noktaları hatırlatırken yeni ürünleri “Sağlığıma Destek Sigortası” hakkında da bilgiler verdi.

Sağlık sigortası olanlar sigorta poliçesinin kapsamına göre doktor ziyaretleri, ilaçlar, testler ve hastaneye yatışlar gibi birçok sağlık hizmetinden yararlanabiliyor. Acil durumlar, önleyici bakım, rutin kontroller ve kronik hastalıklar gibi çeşitli sağlık ihtiyaçlarını kapsayan sigortalar ayrıca poliçe sahiplerine beklenmedik sağlık harcamaları için finansal bir plan da sağlıyor. Tedavilerin yüksek maliyetleriyle karşılaşmak yerine sigorta şirketleri, bu maliyetlerin bir kısmını veya tamamını karşılayabiliyor. Önceden belirlenmiş aylık primler ödeyerek ani sağlık maliyetleri yük olmaktan çıkartılabiliyor. 

Sağlık sigortası paketi seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunda kullanıcıları uyaran sigortaladım.com, sağlık sigortası yaptıracakların; sigortalanacak kişi sayısı, yaş sınırı uyumu, sağlık planı için ihtiyaçların uygunluğu, teminat kapsamları, ek teminat limitleri, muafiyet kapsamı, bekleme süresi uygulamaları, teminat dışı kalan hallerin detayları, ömür boyu yenileme garantisi ve anlaşmalı hastane hacmi gibi temel kriterleri değerlendirerek poliçelerini seçebileceğine dikkat çekiyor. 

Hizmet paketlerinin kapsamında yer alan teminatlara ilişkin bilgilerin poliçe içeriğine göre değişkenlik gösterebildiğini hatırlatan sigortaladım.com, SGK’lı olup 70 yaşını doldurmamış herkes için tamamlayıcı sağlık sigortası kullanma hakkının sunulduğunu belirtiyor. Poliçe süreleri genel itibariyle bir yıl olarak belirlenirken poliçeye dahil edilen iki temel teminat kategorisine ek olarak şirketler farklı teminat seçenekleri de sunabiliyor.

“Sağlık sigortası hem sektör hem de kullanıcılar için büyük önem taşıyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan sigortaladım.com Genel Müdür Yardımcısı Orçun Kızıltepe, sağlık sigortası branşının hem sektör hem de kullanıcılar için büyük önem taşıdığını söyleyerek “Sağlık sigortası artık kişilerin tercihlerine göre sunulan limit seçeneklerine göre düzenlenebiliyor. Bazı poliçelerde kısıtlı limitler ve tedavi imkanları varken bazıları ise daha kapsamlı bir koruma sağlıyor. Prim miktarı ve kapsamın genişliği kişinin yaşına, sağlık durumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Sağlık sigortası maddi anlamda kişiye daha iyi koşullar sunmasının yanında olası risklere karşı sigortalıyı maddi olarak da koruyor. Sağlık poliçesi satın alan müşteriler, poliçesine ek olarak sağlık asistans paketlerini de sıklıkla tercih ediyor. Buna bağlı olarak da sektör bu alanda hızla büyüyor” dedi. 

“Sağlığıma Destek Sigortası”

Sigortaladım Rahatladım” mottosuyla ürünlerini dijital olarak sunan sigortaladım.com, kullanıcılarına, yeni ürünü Sağlığıma Destek Sigortası ile göz check-up’ı, dolgu dahil diş paketi, ambulans hizmeti, 7/24 doktor tıbbi danışmanlığı, online diyetisyen ve online psikolog hizmetlerini içeren birçok hizmeti tek bir ürün yelpazesinde sunuyor. Şirket, poliçeyi www.sigortaladım.com üzerinden satın alanlara, poliçeye ödenen primin yüzde 15’ini vergi iadesi olarak geri alma imkanı da sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER