22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

Özel Riskler Yönetim Merkezi’nin işletici şirketi Türk Reasürans oldu

Sigorta sektöründe önemli bir adım olarak tüzel kişiliğe kavuşturulan Özel Riskler Yönetim Merkezi’nin işletici şirketi Türk Reasürans A.Ş oldu. Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren ise işletici şirket temsilcisi olarak Yönetim Kurulu’nda görevlendirildi.

Olağan Dışı Riskler Yönetim Merkezi geçtiğimiz ay tüzel kişiliğe kavuşturulmuş ve Özel Riskler Yönetim Merkezi adını almıştı. Sigorta sektörünü yakından ilgilendiren bu önemli gelişmenin devamında, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’nun 33/A maddesine istinaden Özel Riskler Yönetim Merkezi’nin işletici şirketini Türk Reasürans AŞ olarak belirledi ve Yönetim Kurulu’nun atamasını gerçekleştirdi. 

Özel Riskler Yönetim Merkezi’nin Yönetim Kurulu’na; Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı temsilen Mehmet Höbek, SEDDK tarafından önerilen Işıl Konya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından önerilen Cengiz Delibaş, Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri tarafından önerilen kişiler arasından Yavuz Ölken seçildi. 

Yapılan açıklamada; Yönetim Kurulu tarafından yeni bir işletici şirket belirleninceye kadar Türk Reasürans AŞ’nin işletici şirket olarak  belirlendiğine, adı geçen şirketin Genel Müdürü Selva Eren’in de işletici şirket temsilcisi olarak yönetim kurulu üyeliğinde görevlendirildiğine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER