13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Tatile çıkarken kaskonuzu unutmayın 

Sigortam.net, uzun Kurban Bayramı tatili öncesinde yola çıkacakları kasko yaptırmaları konusunda uyarıyor. 

Okulların kapanması ve Kurban Bayramı tatilinin aynı zamana denk gelmesi ile tatil planları hız kazandı. Bu noktada araçları ile seyahat edecekler için kasko poliçesi önem taşıyor. 

Sigortam.net, kaskonun sağlayacağı güvenceye dikkat çekerek tüm araç sahiplerini tatil öncesinde kasko yaptırmaları ya da mevcut poliçelerini yenileme konusunda uyarıyor. Yolculuk planları yapanlar için kasko poliçeleri hakkında önemli bilgiler de veriyor.

Kaza sonucu araçta meydana gelen hasarı poliçe limitleri kapsamında karşılayan kasko, bir başka araçla çarpışılması, üçüncü kişilerin veya doğal afetlerin araca zarar vermesi, aracın ve parçalarının çalınması, aracın yanması gibi durumları kapsıyor. Standart kasko poliçeleri ek teminatlarla genişletilerek araçta meydana gelebilecek kırılmalar, lastik zararları ve buna benzer farklı sorunlara karşı da güvence sağlayabiliyor. 

Trafik sigortası ve kasko olmazsa olmaz

Trafik sigortası ve kasko ayrımının dikkatlice yapılması gerektiğini söyleyen Sigortam.net CEO’su Ataman Kalkan, “Zorunlu bir sigorta olan trafik sigortası yalnızca karşı tarafın hasarlarını karşılarken isteğe bağlı yaptırılan kasko, hem kendi aracınızı hem de karşı tarafın hasarlarını poliçe limitleri kapsamında güvence altına alıyor. Bu nedenle, özellikle tatil dönemlerinde ve uzun yolculuklarda araç sahiplerinin kasko yaptırmaları ve mevcut poliçelerini kontrol ederek gerektiği takdirde yenilemeleri son derece önemli. Kasko güvencesiyle, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşıldığında hem maddi hem de manevi açıdan güvende olmak ve tatili de daha huzurla geçirmek mümkün” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER