13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Kahramanmaraş Ahilik Hareketi’ne RS Otomotiv Grubu’ndan destek

Geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketi sonrası normal hayata dönmeye başlayan Kahramanmaraş’ta, Ahilik Hareketi kapsamında “Harekette bereket vardır” sloganıyla esnaflar arasında dayanışma sağlanıyor. RS Otomotiv Grubu’nun da destek verdiği bu harekette, Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı gençlere iş hayatında başarıya ulaşmanın sırlarını anlattı.

6 Şubat depremlerinin ardından normal hayata dönmeye başlayan Kahramanmaraş’ta başlatılan Ahilik Hareketi kapsamında “Harekette bereket vardır” sloganı ile ahilik kültürüyle esnaflar arası dayanışma sağlanıyor.RS Otomotiv Grubu da Kahramanmaraş Ahilik Hareketi’ne destek verdi. 

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş’ta düzenlenen Ticari Tecrübe Mektebi’ne konuşmacı olarak konuk olan RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, iş hayatındaki deneyimlerini paylaştı. Ünaldı, iş hayatına atılmak isteyen gençlere tavsiyelerde bulunarak onların sorularını da yanıtladı. Ünaldı, gençlerin, iş dünyasında başarılı olabilmeleri için azim ve kararlılıkla çalışmaları gerektiğine dikkat çekerek değer yaratmanın ve vizyonun önemine vurgu yaptı.

“Başka iş insanlarının tecrübelerinden de istifade etmeliyiz”

“İnsanları şartlar ustalaştırır, bu kültürü bizlere öğreten babam da 70’li yıllarda, onarım konusunda yedek parça tedariğinin zor olduğu bir dönemde ustalaşmış” diyen Ünaldı, şöyle devam etti: “Sadece kendi tecrübelerimiz değil, başka iş insanlarının tecrübelerinden de istifade etmeliyiz. Zorluklar, başarılı olmaya teşvik eder. Çocuklarımızı global bir vizyonla yetiştirelim. Çalıştığımız süre boyunca, stajyerlikten başlayarak vizyonumuzu geliştirmeye gayret göstermek çok önemli. Esnaflıkla kurumsallaşmayı bir araya getirmek, fırsatları değerlendirmek gerekiyor. İstanbul gerçek bir ticaret şehri ve ölçek ekonomisini görmek, vizyon katıyor. Rekaberlik şeklinde de yeni bir kavrama yoğunlaşıyoruz. Rekabette de yapıcı olmanın önemini yıllar içinde gördük.Kahramanmaraş halkına tekrar deprem nedeniyle yürekten geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Ünaldı, Kahramanmaraş Ahilik Hareketi Derneği Başkanı Kadir Can Şentürk’e ve tüm misafirlere davetleri ve katılımları için teşekkürlerini de sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER