4 Mart 2024, Pazartesi
spot_img

Tarsuslu sigortacılar Sigorta Haftası’nda bir araya geldi

Tarsus’ta sigortacılık mesleğinde 20 yıldan fazla faaliyet gösteren sigortacılara, düzenlenen etkinlikle plaket verildi.

Sigorta Haftası etkinlikleri kapsamında Tarsus’ta 20 yıldır sigorta sektörüne hizmet veren duayen sigortacılara plaketlerini sunmak amacıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Kaymakam Hasan Göç’ün yanı sıra, Garnizon Komutanı Albay Abdulkadir Yavuz, Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Jandarma Komutanı Binbaşı Bahadır Ersoy, Belediye Başkan yardımcısı Elif Seda Sağlam, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak ile TSO Meclis üyeleri ve sigortacılar katıldı.

Kaymakam Hasan Göç, Sigorta Haftası nedeniyle Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Sigortacılık Meslek Komitesi tarafından Toy bahçesinde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, sigortacılığın giderek önem kazandığını belirterek, “Dünyanın belirsizliğe gittiği, mevsimlerin birbirine karıştığı dönemler yaşıyoruz. Özellikle bölgemizin tarım bölgesi olması bu konudaki hassasiyetimizin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. İklimlerin öngörülemediği dönemde sigortacıların desteğiyle geleceğe daha güvenle bakabilmeyi diliyorum. Bu konuda önce tedbirli olmalı, sonra tevekkül etmeliyiz. Sosyal, ekonomik ve iklimsel olaylar nedeniyle toplumun bilinçlendirilmesi gerekir. Bu konuda sigortacı arkadaşlarımıza önemli görevler düşmektedir. Bu vesileyle Sigorta Haftanızı kutluyorum” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak konuşmasında, sigortacılığın son yıllarda çok ciddi önem kazandığını, Oda olarak Sigortacılık Meslek Komitesinin iki yıldır Sigorta Haftası etkinliklileri düzenlediğini, önümüzdeki yıllarda da bu etkinlikleri ulusal düzeyde sempozyuma dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Ticaret ve Sanayi Odası Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Salih Özçelikçi ise konuşmasında, sigorta haftasıyla tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi, sigorta hakkında bilinçlendirilmesi, tüketicilerin sektöre ve sektörün geleceğine güven duyulmasının hedeflendiğini kaydetti.

Özçelikçi, her sektörde olduğu gibi sigortacıların da birçok sorun ve sıkıntılarının mevcut olduğunu belirttiği konuşmasında, meslek mensuplarıyla birlikte bir araya gelmek, birlik, beraberlik ve dayanışma sağlamak, sorunlara daha hızlı çözümler bulmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Etkinlikte Ahmet Gökmen, Mehmet Zan ve Metin Çolak’a plaket verildi. SONMANSET.COM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER