15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası, sigortacılarla buluştu

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Polat, Sigorta Haftası kapsamında Erzincan’da faaliyet gösteren sigorta acenteleriyle sabah kahvaltısında bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi. Sigorta Haftası nedeniyle Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Polat Erzincan’da faaliyet gösteren sigorta acenteleriyle sabah kahvaltısında bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı. Sigortacılığın dünü bugünü ve yarınının masaya yatırıldığı toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Polat’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyeleri, 8. Meslek Komitesi Başkanı Mustafa Çağlar İnce, Sigorta Acenteleri İl Delegesi Erkan Coşkun ve çok sayıda sigorta acentesi sahibi katıldı.

Bilinçli sigortalının anahtarı acentelerde
Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Polat, sigorta bilinci eksikliğinin halen var olduğuna ve giderilmesi gerektiğine dikkat çekerek şu şekilde konuştu: “Sigorta bilincini artırmaya yönelik düzenlenen “Sigorta Haftası” nedeniyle burada toplanmış bulunmaktayız. Sigortacılık mesleği toplumumuzun her alanını ilgilendiren bir meslek olmasına rağmen tam olarak sigorta bilincine sahip değiliz. Hazine Müsteşarlığı’nın 2009-2013 yılları Stratejik Planı kapsamında Mayıs ayının son haftası Sigortacılık Haftası olarak ilan edilmesi, toplumda sigorta bilincinin artırılması ve sektörün geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Bizde bu bilinci kazandırmak, ilimizde faaliyet gösteren siz sigortacılarımızın karşılaştığı sorunları ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalara Erzincan TSO olarak öncülük etme niyetindeyiz. Sigorta şirketlerinin görünen yüzü olan acentelerimizi vatandaşlarımıza doğru ve anlaşılabilir şekilde ifade ederek onları bilinçli bir sigorta müşterisi haline getirmemiz gerekiyor. Ne kadar bilinçli sigorta müşterisi olursa, sigortacılarda bir o kadar karlı işler yaparak hizmetlerini ve kalitelerini ortaya koyabilecek duruma gelirler. Dolayısıyla, ülkemiz sigortacılığının geliştirilmesi, toplumda sigorta bilincinin artırılması, sigortacı ve sigortalı arasındaki güvenin daha da yükseltilmesi son derece önemli bir konudur. Biz Erzincan TSO olarak sigortacılık sektörünün her zaman yanında olup onların sorunlarını çözmeye ve onlara destek olmaya hazırız. Tekrar Sigorta Haftası’nın sigortacılık faaliyetini yürüten üyelerimize, tüm sigortacılara ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

İstişare toplantıları devam edecek
Polat’ın konuşmasının ardından acente sahipleri sözü aldı ve ETSO’ya etkinlik için teşekkür ettiklerini dile getirdiler. Acente sahipleri yaptıkları konuşmada, “Onca geçen zamanın ardında böyle özel bir haftada tekrar hatırlanmamızı ve bir araya gelmemizi sağlayan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Polat’a teşekkür ediyoruz. Sorunlarımızın dile getirildiği bu istişare toplantısı oldukça verimli geçti, sigorta acenteleri olarak bizler halkımızı bilinçlendirmek ve daha kaliteli hizmet vermek için bundan böyle her ay Ticaret ve Sanayi Odasında bir araya gelerek istişare toplantıları yapacağız. Bize bu imkânı sağlayan ve sorunlarımızı gündeme taşıyan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Polat’a ve yönetimine tekrar teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz” dediler. HABERCİNİZ.BİZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER