20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Sompo Japan Sigorta’dan, “Var Mısın Akıllım?” turnuvası

varmisinakilimSompo Japan Sigorta, zeka oyunları turnuvası düzenliyor. “Var Mısın Akıllım” adlı turnuvanın ilki , bu yıl İstanbul kapsamında Kasım ve Aralık aylarında gerçekleşiyor. İlkokul öğrencilerine açık olan turnuva, bilgi ya da zeka seviyesi ölçen bir yarışma değil. Turnuvanın amacı, çocukların eğlenerek zekâlarını kullanmalarına yardımcı olmak; problem çözme, sistemli akıl yürütme ve çok yönlü düşünme becerilerini artırmak. Çocuklarımızın henüz küçük yaşlarda matematikle aralarını sıcak tutmasını, hayatlarındaki her problemi bu sayede kolayca aşmasını, mutlu bireyler olmasını sağlamak.

Sompo Japan Sigorta’nın Türk Beyin Takımı işbirliğiyle gerçekleştirdiği turnuvaya, 29 Kasım 2013 günü mesai bitimine kadar başvurulabilir. Turnuvanın 1.etap tarihi 8 Aralık 2013, final tarihi ise, 14 Aralık 2013.

Turnuvada, katılımcıları sürpriz hediyeler bekliyor. Bunun dışında turnuva sonucunda birinci olacak öğrenciye Sony smart televizyon, ikinciye Apple iPad, üçüncüye ise Apple iPad Mini hediye edilecek. Finale kalan tüm öğrenciler için ücretsiz Vialand Tema Park Gezisi düzenlenecek.

Turnuvaya başvuru ve katılım koşulları için ayrıntılı bilgi “varmisinakillim.com” adresinden öğrenilebilir.

Sompo Japan Sigorta yetkilileri, çocuklar için bir zeka turnuvası gerçekleştirme nedenlerini ise şöyle açıklıyor:
“Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri olarak, kurulduğumuz 1888 yılından bugüne, 28 ülkede sigorta sektörünün öncüsü konumundayız. Bu konum bize sosyal alanlarda da sorumluluk yüklüyor, öncü yapıyor. Çünkü bizim için hâlâ en anlamlı başarı, bize güvenen milyonlarca insanın yüzlerindeki gülümseme. En başta da, çocuklarımız… Çünkü onlar yaşadığımız yeryüzünün geleceği, sigortaları.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER