26 Şubat 2024, Pazartesi
spot_img

‘Sigortalı’nın kapağında Murat Şişli var

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin eylül sayısını siz değerli okuyucularımıza ulaştırmanın mutluluğu içindeyiz. Artık yavaş yavaş sonbaharın gelmekte olduğunu hissettiğimiz şu günlerde, sigorta sektöründe sorunlar da ağırlaşıyor. Dolar kuru ve enflasyondaki yükseliş, artan hasar/dosya maliyetleri hayat dışı sektörde birçok şirketi zorlamaya başladı. Bazı sektör temsilcileri, 2023’ün daha da zor geçeceğini vurgularken, “Konsalidasyon kaçınılmaz!” diyenlerin sayısı da artıyor. Bu ay kapağımızda, Corpus Sigorta Genel Müdür Vekili Murat Şişli’ye yer verdik. Corpus Sigorta yanında sektördeki sorunları da masaya yatırdığımız Şişli, konsolidasyon konusuna biraz farklı yaklaşıyor. Konsalidasyonun, sektörün sağlıklı işlemesi açısından yararlı olabileceğini ifade eden Şişli, “Uzmanlaşma artar; sigortalılarımıza daha iyi hizmet sağlarız” diyor. Murat Şişli röportajı dışında, sektörle ilgili beklentileri paylaştığımız dosya haberini de ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Sigortalılık neden artmıyor?

Derginizin eylül sayısı bu ay da içerik olarak zengin. Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar, editör yazısında sektörde ‘sigortalılık oranının’ düşüklüğü sorununu kaleme alırken, sektördeki birçok şirketle ilgili güncel gelişmelere yer verdiğimiz haberler de umarım ilginizi çekecektir. ECB Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Cenk Ecevit’le son yılların gözde branşlarından ‘kefalet sigortası’ ile ilgili röportajımızı da beğeniyle okuyacağınızı düşünüyoruz.  Bizden bu aylık da bu kadar. Risklerinizi sigorta sektörüne devrederek, rahat uyuduğunuz, sağlıklı ve keyifli günler dileriz.  

Basılı olarak dağıtılan Hayatımız Sigortalı aynı zamanda Turkcell DergilikTürk Telekom e-dergidijitalbasin.com ile SigortaMedya Dergilik’te ücrertsiz olarak okunabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER