15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Acenteler için bilgilendirme olmazsa olmaz

23052014aSigorta Acenteleri Derneği, geçtiğimiz Çarşamba günü Perpa’da bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. ‘İşsize İş, İşverene Teşvik’ başlıklı toplantıya bölgedeki birçok acente katıldı

Sigorta Acenteleri Derneği (SAB), 21 Mayıs 2014 tarihinde İşkur ile ortaklaşa bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Perpa’da düzenlenen toplantıya, Türkiye İş Kurumu (İşkur) İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ve Bağımsız Denetçi-Mali Müşavir Hüseyin Kalender konuşmacı olarak katıldı. Toplantının hem moderatörlüğünü hem de açılış konuşmasını yapan SAB Başkanı Doğan Şen, konuşmasında bilgilendirmenin sektör açısından önemine değinerek, bilgilendirme ve eğitim konularının SAB açısından olmazsa olmazlar arasında olduğunu söyledi.

23052014b

Doğan Şen’in ardından söz alan Muammer Coşkun ise, özellikle İşkur’un istihdam konularındaki projelerine dikkat çekerek, işveren teşvikinin işsizlik konusuna da çözüm getireceğini belirtti. Coşkun konuşmasında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ortaklığında yürütülen UMEM Beceri’ 10 projesi ile işgücü piyasasındaki beceri uyumsuzluğuna çözüm üretilmesinin amaçlandığını söyledi.

Coşkun, aynı zamanda İşkur’un eğitim projelerinin de acentelerin, eğitimli ve kalifiye eleman açığına çare olacağının altını çizerek, işveren talebine bağlı olarak düzenlenen İşkur eğitimlerinde, işverenin seçtiği kursiyerlere eğitim verildiğini ve her kursiyere eğitim süresince 25 TL ödenek verildiğini söyledi. Bağımsız Denetçi ve Mali Müşavir Hüseyin Kalender ise çıkarılan yeni kanun ile acentelere getirilen yükümlülükler hakkında bilgi vererek acentelerin vergisel ve mali sorunları hakkında bir sunum gerçekleşti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER