23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Sarıkamış Rallisi Remed Assistance özel etabını Ali Türkkan ve Burak Erdener kazandı

Eksi 36 Spor Kulübü tarafından düzenlenen ve Remed Assistance’ın sponsor olduğu Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Sarıkamış Rallisi sona erdi. Rallinin Remed Assistance özel etabını Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener kazandı.

Eksi 36 Spor Kulübü tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Sarıkamış Rallisi, 23-25 Şubat tarihlerinde Kars’ta gerçekleştirildi. Kars Valiliği, Kars Belediyesi, Sarıkamış Kaymakamlığı ve Sarıkamış Belediyesi destekleri ile Remed Assistance, Duja Hotels, VST Tour, ICRYPEX, Spor Toto, Salados, Power App ve Fora Araç takip sponsorluğunda organize edilen ve 26 araç ve 52 sporcunun katıldığı Sarıkamış Rallisi’nin etaplarında Remed Assistance, çekici ve ambulans ekipleriyle pilotların ve araçların güvenliğini sağladı.

“Türkiye’nin ilk ve tek kar ralli şampiyonasına destek vermekten mutluyuz”

Remed Assistance olarak destek sağlamaktan Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Yukarı Sarıkamış, Handere ve Kızılçubuk bölgelerinde gerçekleşen yarışlarda 7 özel etapta mücadele verilirken Remed Assistance özel etabı, 2. ve 5. etap olarak gerçekleştirildi. 13,9 km uzunluğundaki Remed Assistance özel etabının en iyi derecesini, Castrol Ford Team Türkiye‘den Ali Türkkan-Burak Erdener elde ederken ikinci en iyi dereceyi GP Garage My Team takımından Ümit Can Özdemir- Kutay Ertuğrul yaptı. Üçüncü en iyi derecenin sahibi ise Parkur Racing takımından Kerem Kazaz – Andris Malnieks’in oldu. Dereceye giren pilotların özel ödülleri Remed Assistance Yol ve Konut Asistans Tedarikçi Ağı Müdürü Ender Metin tarafından takdim edildi. 

Sarıkamış Rallisi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Metin, Sarıkamış’ın kış turizmi merkezlerinden biri olduğunu belirterek “Ülkemizin tarihi açısından önemli bir yere sahip olan ve kristal kar markası olan Sarıkamış’ta yarışçıların mücadelesi ve coşkusu görülmeye değerdi. Kar ve soğuk hava şartlarını aşarak etkinliğin marka değeri olması yolunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek kar ralli şampiyonasında Remed Assistance olarak destek sağlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk” dedi.

Şampiyona Ege Rallisi ile devam edecek

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası, 22-24 Mart tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Muğla Marmaris’te düzenlenecek olan Ege Rallisi ile devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER