23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Allianz Partners’ta önemli atama 

Allianz Partners, Jacob Fuest’i “Baş Piyasalar Sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyesi” olarak atadı. Grup bünyesinde güçlü bir liderlik geçmişi olan Fuest, Allianz Partners’ın dünya çapındaki iş birimlerinin kârlı büyümesinde etkim rol alacak.

Allianz Partners, gerçekleştirdiği önemli üst düzey atama ile Jacob Fuest‘i 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni Baş Piyasalar Sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirdi. Fuest, Allianz Partners’ın dünya çapındaki iş birimlerinin, şirketin kârlı büyümesini daha da hızlandırmak için koordinasyonundan sorumlu olacak. 

Allianz Grubu’nda 12 yıllık tecrübesi bulunan Fuest, son dönemde Batı ve Güney Avrupa, Allianz Partners ve Allianz Direct İş Bölümü’nü yönetti. Birçok büyük Allianz kuruluşunun Yönetim Kurulu’nda da görev yapan Fuest, büyük ölçekli dönüşüm projelerine öncülük etti. Bu görevden önce Allianz Partners’ta Pazar Yönetimi ve İnovasyon Başkanı, Allianz Partners Almanya CEO’su ve Kuzey, Orta ve Doğu Avrupa Bölge CEO’su dahil olmak üzere bir dizi liderlik pozisyonunda bulunan Fuest, Allianz’dan önce otomotiv endüstrisinde stratejik görevler üstlenmişti.

“Küresel çaptaki işlerimizi daha ileri seviyeye taşıyacağız”

Atamaya ilişkin açıklamada bulunan Allianz Partners CEO’su Tomas Kunzmann, Jacob Fuest gibi yüksek performanslı bir lideri Allianz Partners’ta tekrar görmekten mutlu olduğunu belirterek “Jacob Fuest’in Allianz ve Allianz Partners bünyesinde uzun yıllara dayanan liderlik deneyimi ve bilgisiyle yenilikçi yaklaşımının birleşerek onu yerel iş birimlerini ileriye taşımak için mükemmel bir konuma getirdi. Fuest’in, iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin yararına olacak şekilde, küresel çaptaki işlerimizin güçlü büyümesini bir sonraki seviyeye başarıyla taşıyacağına eminim.” dedi.

“Büyüme yolculuğunu daha da hızlandırmak için çalışacağım”

Allianz Partners’a geri dönmekten ve dünya çapındaki pazarlara liderlik etmekten heyecan duyduğunu söyleyen Allianz Partners Baş Piyasalar Sorumlusu Jacob Fuest “Allianz Partners, Allianz Grubu’nun büyüme motoru olarak bilinir ve 75’ten fazla ülkede faaliyet gösteren mükemmel bir ekiple birlikte bu büyüme yolculuğunu daha da hızlandırmak için çalışacağım.” diye konuştu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER