15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

SAP “Doğru Taktik”le iş ve spor dünyasında dönüşüm sağlıyor

 zeynep keskinSAP İnovasyon Forum, “Doğru Taktik” temasıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Türkiye’nin ve dünyanın en yenilikçi teknolojilerine imza atan global liderler, BT profesyonelleri, SAP iş ortakları ve Türkiye’nin öncü kurumları bu etkinlikte bir araya geldi.

SAP, gelenekselleştirdiği SAP İnovasyon Forum’u yedinci yılında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. Teknolojideki son yeniliklerin ve inovasyonun tartışıldığı;  geniş kapsamlı bir gündeme sahip olan SAP İnovasyon Forum’un bu yılki ana teması “Doğru Taktik” olarak belirlendi. Forumda, tüm iş dünyasında teknoloji ve inovasyonla gelen dönüşümün yanı sıra spor ve eğlence alanında bilişim çözümlerinin sağladığı katma değer de aktarıldı.. 2000’in üzerinde katılımcıyla düzenlenen etkinlikte, Büyük veriyi gerçek zamanlı, hızlı ve ölçeklenebilir analitiklerle bir araya getirme konusunda devrim yaratan gerçek za

Türkiye’nin lider şirketlerinden teknolojinin ve SAP iş ortaklarını bir araya getiren zirvede, Turkcell işbirliğiyle hayata geçirilen yeni nesil bulut tabanlı e-fatura çözümü tanıtılırken yılın öne çıkan inovasyon projeleri de ödüllendirildi. Yılın Transformasyon Projesi dalında ETİ’nin iş analitiği çözümü, Yılın Mobil Projesi dalında ise Enerya’nın mobil veritabanı projesi,  Inteltek’in SAP Business Objects ve Sybase IQ destekli iş planlama ve konsolidasyon, kurumsal kaynak yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi ve mobil çözümleri Yılın Dönüşüm Projesi olarak ödüle layık bulundu. Yılın İş Zekası Projesi ödülü Anadolu Sigorta’ya sunulurken, Şişecam Yılın Strateji Projesi  dalında ödüle kavuştu. Orhan Holding’e ise Yılın Vizyon Projesi dalında ödül verildi.manlı bellek içi bulut platformu SAP HANA ile iş dünyasına sunulan verimlilik ve hız, etkinlikte teknoloji liderlerinin üzerinde en çok durduğu çözüm oldu.

sap inovasyon forum

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin ise açılış konuşmasında şunları söyledi: “Gelişmekte olan ülkemiz, dinamik ekonomisi, inovasyona yatkınlığı, yetkin ve genç iş gücü havuzuyla büyük bir potansiyel taşıyor. Biz de bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek adına yenilikçiliği ana ilkemiz olarak görüyoruz. Dönüşümü yakalayan ve stratejilerini doğru taktiklerle oluşturan firmaların sürdürülebilir büyüme, artan rekabetçilik ve kârlılık gibi fırsatları yakaladığına şahit oluyoruz. İnovasyonla girişimciliği buluşturarak, bugüne dek global arenada 1500 girişimciye destek verdik. Türkiye’deki büyüme paralelinde inovasyona yatırımımızı sürdürüyoruz. 2013 yılında duyurduğumuz, Teknopark İstanbul’da açılacak  SAP İnovasyon Merkezi’nde 2015 sonuna kadar 300 çalışan, araştırmacı ve öğrenciistihdam etmeyi planlıyoruz. Sektörün teknoloji liderlerini bir araya getirdiğimiz SAP İnovasyon Forum toplantımızda ana gündem maddesi olan ve 25’inci stratejik sektör olarak belirlediğimiz spor ve eğlence sektörüne yönelik inovatif çözümlerimizi duyurduk. Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünya lideri SAP’nin, 42 yıllık global deneyimiyle Türkiye’deki kurumlar için inovasyon, verimlilik, rekabetçilik ve tasarruf artışı sağlayan bilgi teknolojileri geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

 SAP’den 1500 girişimciye 1 milyon dolarlık küresel destek
SAP, sadece gelecek nesil teknolojileri tasarlarken yeni teknolojiler üretmekle kalmayıp gençlere ve girişimcilere yeni uygulamalar geliştirmenin kapılarını da açıyor. SAP,  her öçlekten kuruma geliştirdiği yeni teknolojileri . 2012’de Amerika’da başlatılan Startup Focus programı, bellek içi teknoloji, büyük veri ve gerçek zamanlı veritabanı konularında çalışan girişimcileri desteklemeyi amaçlıyor. SAP Ventures, 1 milyon doların üzerindeki fonuyla,  bugüne kadar  1500’ün üzerinde girişimciyi, inovatif fikirlerini hayata geçirmek için destekledi.. Bugüne kadar SAP global olarak.

SAP Startup Focus Program ile türk girişimciler küresel pazara açılacak
Bunun Türkiye’deki örneklerinden biri, SAP’nin Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası işbirliğiyle başlattığı Startup Focus Program (Teknogirişimcilik Hızlandırma Programı), Türkiye’de büyük veri alanında çalışan yenilikçi fikirlere sahip gençleri küresel pazara taşımayı hedefliyor. Büyük veri alanında çözüm geliştiren girişimcilere ve teknoloji şirketlerine açık bir yarışma olarak kurgulanan program ile SAP genç girişimcilerin inovatif fikirlerini hayata geçirmelerine destek olarak ekonominin büyümesine ve iş gücünün gelişimine de katkıda bulunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER