22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

Sağlık sigortası eğitimleri ATO’da başladı

Ankara Ticaret Odası (ATO), üye ve çalışanlarının mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak üzere gerçekleştirdiği eğitim programlarına bir yenisini ekledi.

ATO IDEA koordinatörlüğünde 67 No’lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi’nin talebiyle düzenlenen “Sağlık Sigortaları ve Hasta Hizmetleri Eğitimi”, ATO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Eğitime, ATO üyesi sigorta acenteleri ve çalışanlarının yanı sıra hastanelerin provizyon süreçlerini yürüten personel, ilgili sektörde eğitim alan üniversite öğrencileri ve mezunları da katıldı.

Program öncesi konuşma yapan ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, Ankara Ticaret Odası olarak eğitim konusuna büyük önem verdiklerini söyleyerek “ATO üyeleri, çalışanları ve ileride mesleği icra edecek gençlerin eğitim alarak gelişmesini ve bilgilerini yaptıkları ise yansıtarak sektörün gelişimine katkıda bulunmalarını bekliyoruz.” dedi.

Aktay, Ankara Ticaret Odası’nın mesleki gelişim ve nitelikli işgücüne destek olmak amacıyla eğitim faaliyetleri gerçekleştirdiğini belirterek “Sektörlerimizin gelişimi nihayetinde ekonomiye olumlu yansıyarak şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasını da katkı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Pandemi sigortalı olma bilincini artırdı

“Sağlık Sigortaları ve Hasta Hizmetleri Eğitimi” ile sağlık ve sigorta sektörlerindeki işgücünün niteliğini artırmayı hedeflediklerini anlatan Aktay, pandemiyle birlikte bu iki sektörün öneminin ortaya çıktığını vurguladı.

Aktay, 2019 yılında sağlık sigortası prim üretiminin 8 milyar TL olduğunu belirterek “Prim üretimi 2020 yılında yaklaşık yüzde 21 oranında artarak 10 milyar TL’ye yükseldi. Pandemi, sağlık sigortalarına olan algının ve toplumsal bilincin yükselmesini sağladı. Sağlık sigortası istatistikleri de bu bilgileri doğruluyor ve önümüzdeki yıllarda sigortacılık alanında sağlık branşının daha da öne çıkacağına işaret ediyor” dedi.

Sağlık turizmini geliştirmek istiyoruz

Başkent Ankara’nın hastane ve sağlık personeli kalitesini dikkate alarak sağlık turizminde gelişmesi hedefiyle çalışmalar yürüttüklerini anlatan Aktay, “Verilen eğitimdeki bilgilerle hizmet kalitesi ve hasta memnuniyeti artacaktır. Bu da sağlık turizmi açısından şehrimizin imajını güçlendirecektir” ifadelerini kullandı.

Eğitim sonunda sertifika verilecek

67 No’lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Hacı Ali Yücel de yaptığı konuşmada komite olarak toplumsal sigorta bilincini artırmak üzere çalışmalar yaptıklarını belirtti. Yücel, yürüttükleri projeler hakkında bilgiler vererek eğitimin acenteler, hastaneler ve sigorta şirketleri açısından önemli bir açığı ve ihtiyacı gidereceğini ifade etti. Eğitimlerle müşteri deneyimini hastane ve acente tarafında iyileştirerek uzun vadede müşteri memnuniyetini artırmak istediklerini dile getiren Yücel, iki hafta sürecek eğitimini başarıyla tamamlayan katılımcılara e-Devlet üzerinden erişilebilecekleri Başkent Üniversitesi onaylı sertifika verileceğini de aktardı.

8 Ocak’ta başlayan ve ilk haftasında sağlık sigortaları ve sigortacılık, hastane provizyon işlemleri konularına yer verilen eğitim programı 15 Ocak Cumartesi günü hasta takip sistemleri ve sağlık sigortalarında provizyon iletişim eğitim baslıklarıyla devam edecek.

ATO 67 No’lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Üyesi Soner Polat, Koru Hastanesi Genel Müdürü Ali Özon, Koru Hastanesi Anlaşmalı Kurumlar Müdürü Senem Dündar ve Koru Hastanesi Ayaktan Hasta Hizmetleri Koordinatörü Selin Öztürk’ün eğitmen olarak yer aldığı programa 67 No’lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Mehmet Selçuk Mert ve Komite Üyesi Ercenk Akgözlü de katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER