25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Posta’da bu hafta: BES reformlarla büyüyor

Posta Gazetesi’nin Hayatımız Sigortalı sayfasının manşeti “BES reformlarla büyüyor” başlığını taşıyor. Haberde BES’in son dönemde yapılan reformlarla birlikte ivme kazanmasına dikkat çekilerek önümüzdeki süreçte yapılacak yeni reformlar hakkında önemli bilgiler yer alıyor.

Yeni ödevlerle Marmara Depremi’ne hazırlanmalıyız

Posta Gazetesi’ninin Hayatımız Sigortalı bölümünün ikinci sayfasında Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan var. Tuğtan, haberde Türkiye’nin sigortası olma misyonuyla ülkenin içinde bulunduğu her zorlukta sigortalılarının yanında olduklarını söylüyor ve ekliyor: “Depremin hemen ardından bölgedeki hasarlara öncelik vererek hızla çalışmaya başladık. Deprem gerçekleştiğinde 11 ilde 171 Milyar TL teminatımız bulunuyordu. Bugüne kadar 2 Milyar TL’nin üzerinde tazminat ödemiş durumdayız ve ödemeler devam ediyor. Sektörde depremden en fazla etkilenen branş olan yangın branşında, ödenen hasarın yüzde 26’sını Anadolu Sigorta karşılıyor. Şimdi sektör olarak, bu dersten çıkaracağımız yeni ödevlerle Marmara depremine hazırlanmalıyız.”

Kimler sigorta yaptırmalı?

Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın, bu hafta Posta Gazetesi’nde çıkan köşe yazısı “Kimler sigorta yaptırmalı?” başlığını taşıyor. Kantar, yazısında değerlerin sigorta güvencesi altında olmasının çok önemli olduğunu belirterek, “Sigortayı bir vergi, masraf, fuzuli gider ya da zenginlerin yaptırması gereken bir olgu olarak görmemek gerekiyor. Yazımın başında dediğim gibi sigortayı asıl sabit gelirli kişilerin yaptırması gerekiyor” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER