4 Aralık 2023, Pazartesi
spot_img

Olimpia Oto Cam’da kurumsal yapılanma sürüyor

Olimpia Oto Cam Yönetimi, şirketin 1. kuşak yönetimden 2. kuşağa devri dönemindeki tüm kurumsallaşma süreçlerini kapsayan ‘Kurumsal Yapılandırma Projesi’ çerçevesinde 13-14 Aralık’ta Green Park Hotel’de bir araya geldi.

olimpia 50 yil d

Otomotiv ana sanayine orijinal parça ve yenileme pazarına eşdeğer ürün üreten Olimpia Oto Cam, Türkiye’de sektörünün en eski ve köklü kuruluşlarından biri olarak 50 yıldır Ankara ve Kocaeli Gebze fabrikalarında faaliyet gösteriyor. Sektöre 1964 yılında adım atan Olimpia’nın kurucu hissedarları ve ilk kuşak ortaklarının tamamı toplantıda hazır bulundu. Unutulmaz anılardan ve yaşanan zor zamanlarda iş yükünün altından nasıl kalkıldığını hikâyelerle anlatan Olimpia Oto Cam ekibi, ayrıca 50’nci yıllarının ilk pastasını da bu samimi ortamda keserek kutladı.

olimpia 50 yil c

 

Hem eğitim hem kutlama

Olimpia Oto Cam, 13-14 Aralık 2014 tarihinde The Green Park Hotel’de Olimpia/OCP Şirketleri Atölye Çalışması ve seminerler gerçekleştirdikten sonra yeni yaşını kutladı.

13 Aralık Cumartesi günü gerçekleşen eğitim seminerlerinde yönetimde iletişimin önemi, empati ve iletişimde yeri gibi kavramlar ele alındı. Atölye çalışmasıyla devam eden katılımcılar, yönetimsel sorunların ve bireysel kararların paylaşımı konusunda bilgi aldı.

14 Aralık Pazar günü de bir araya gelen Olimpia Oto Cam ekibi, 2014 yılı faaliyetleri ve 2015 yılı hedeflerini hakkında bilgi paylaşımında bulundu. MAG Müşavirlik Kıdemli Yönetim Danışmanı Çetin İpekçi ise Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Olimpia Oto

Cam’ın atacağı stratejik adımlar ve gelecek 10 yıldaki hedeflerinden bahsetti.

olimpia 50 yil bUnutulmaz anılar paylaşıldı

Olimpia Oto Cam Kurucusu ve Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Alaattin Zenginer ile ilk kuşağın ortakları ve o zamanki yönetim kurulunu oluşturan Necmettin Zenginer, Mürsel Taşcı, Mehmet Elmacıoğlu, Ali Ümit Çelik, Olimpia’da yaşadıkları unutulmaz anılardan ve yaşanan zor zamanlarda iş yükünün altından nasıl kalkıldığını hikâyelerle anlattı.

Mürsel Taşcı yaptığı konuşmada 2014 yılında kat edilen yol için şirket çalışanlarına teşekkür etti. Tüm ekipten bundan sonra da Olimpia için çalışacaklarına dair söz isteyen Taşcı, çalışanlardan söz aldı.

İki gün süren eğitimlerle ilgili değerlendirme yapan Ali Ümit Çelik, “İki gün içinde bir takım olduğumuzu gördüm. Yeni gelen arkadaşlarımıza buradaki ilk neslin beklentilerini aktarmaya çalıştık. Herkese bunun aktarımını yapıp ve önemini anlattım. Ve görüyorum ki gerçekten iyi arkadaşlar bulmuşuz. Şirketimizin yeni 50’nci yıllara taşıyacak, başlangıcını yapacak arkadaşlar edindik. Çalışma arkadaşlarımıza son derece güveniyoruz. O yüzden birinci nesil ortaklarımız şirketimizin geleceği konusunda endişe duymamalı” dedi. Konuşmaların ardından şirketin yönetim kurulu, 50’nci yılın anısına pasta kesti. Uzun zamandır Olimpia Oto Cam’a emek verenlere ise tek tek teşekkür plaketi takdim edildi. Şirketin ikinci kuşak yönetimini yürüten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zenginer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Zenginer ve OCP Genel Müdürü Mustafa Zenginer’in yeni çalışma dönemine ilişkin vermiş olduğu mesajlar ile toplantı sona erdi.

Olimpia Oto Cam, üretiminin yüzde 50’sini ihraç ediyor

Üretim aşamasında, 50 yılı aşan bilgi birikiminin getirdiği uzmanlaşmış kadrosu ile dünyanın en gelişmiş teknolojilerine sahip makine ve ekipmanlarını kullanan Olimpia Oto Cam, Gebze ve Ankara’da faaliyet gösteriyor. Çoğunluğu Avrupa olmak üzere, üretiminin yüzde 50’sine yakın kısmını beş kıtada 30’u aşkın ülkeye ihraç eden şirket, Avrupa’da yerleşik ana otomotiv üreticilerinin tedarikçisi konumunda bulunuyor. Olimpia, sektöründe 50 yılı aşan deneyimi, müşteri memnuniyetine verdiği önem ve kesintisiz hizmet ile yurdun her köşesinde hizmet veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER