29 Kasım 2023, Çarşamba
spot_img

ING Emeklilik’ten Net ve Esnek gelir planları  

ING Emeklilik, ürün portföyüne eklediği ‘Net ve Esnek Emeklilik Gelir Planları’ ile BES katılımcılarının birikimlerine emekli olduktan sonra da değer kazandırıyor.  

ING Emeklilik’ten Net ve Esnek gelir planlarıING Emeklilik, müşterilerinin emeklilik dönemlerini diledikleri gibi geçirmelerini sağlamak için ‘Emeklilik Gelir Planlarını’ tasarladı. ING Emeklilik, tasarruf ve biriktirme döneminin ardından emekli olmaya karar veren katılımcılara, ‘Emeklilik Gelir Planları’ ile yeni bir başlangıç fırsatı sunuyor. Müşterilerini, emeklilikleri yaklaştıkça hayallerine yaklaştırmayı hedefleyen ING Emeklilik’in sunduğu planlar, ‘Net’ ve ‘Esnek’ olmak üzere iki farklı seçenekten oluşuyor. Bireysel Emeklilik Sistemi’nden (BES) emekli olmaya hak kazanan katılımcılar ‘Net’ veya ‘Esnek’ Gelir Planı’nı tercih ettiklerinde düzenli olarak maaş alabiliyor ve oluşan birikimlerini vergiden muaf şekilde fonlarda değerlendirme şansını elde ediyor.

Uysal: “Katılımcılarımızın BES’ten daha fazla faydalanmalarını istiyoruz”

ING Emeklilik olarak ürünleri tasarlarken müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduklarını kaydeden ING Emeklilik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Deniz Kalafat Uysal, “Katılımcılarımızın uzun vadeli bir emeklilik sözleşmesine sahip olmalarını ve sistemden daha fazla faydalanmalarını istiyoruz. Ürün portföyümüze eklediğimiz ‘Emeklilik Gelir Planları’ ile katılımcılara alternatif bir yatırım planı sunuyoruz. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de ortalama yaşam süresinin uzamasıyla bireylerin emeklilik dönemlerini daha rahat geçirmelerine yardımcı olmak, en büyük önceliklerimizden biri. Bu anlamda müşterilerimize yepyeni çözümler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Yeni bir başlangıç için ‘Net Emeklilik Gelir Planı’

ING Emeklilik, Net Emeklilik Gelir Planı ile müşterilerine emeklilik döneminde de düzenli gelir elde etme imkânı sunuyor. BES’ten emekli olmaya hak kazanmış, birikimi 50 bin TL ve üzerinde olan herkes bu plana katılabiliyor.

‘Esnek Emeklilik Gelir Planı’nda ödeme tutarı ve süresini kendiniz belirliyorsunuz

Esnek Emeklilik Gelir Planı’nı seçen katılımcılar ise alacakları düzenli geliri veya ne kadar süreyle gelir almak istediklerini kendileri belirleyebiliyor. Bunun için katılımcının BES’te biriken tutarın 10 bin TL ve üstünde olması yeterli.

Net veya Esnek Emeklilik Gelir Planı’nı tercih eden katılımcılar, hemen birikimlerini geri almaya başlayabilir seçtikleri dönemlerde banka hesaplarına yatacak parayı çekip diledikleri gibi kullanabilir ve dilerlerse geri ödemelerini sözleşme yıl dönümlerinde yıllık yurt içi üretici fiyat endeksi artış oranı doğrultusunda artırabilirler.

Hem “Net Emeklilik Gelir Planı”, hem de “Esnek Emeklilik Gelir Planı” kapsamında toplam birikimler, ING Portföy tarafından katılımcının tercih edeceği fonlarda değerlendiriliyor. Geri ödeme tutarları ise katılımcının beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak belirleniyor.

Emeklilik Gelir Planı ile ilgili daha detaylı bilgi, ING Emeklilik Müşteri İletişim Merkezi (444 1 666) ve www.ingemeklilik.com.tr’den alınabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER