20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Neova Sigorta ve SAS’dan iş birliği

Neova Sigorta, veri analitiği alanında çalışan teknoloji şirketi SAS ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında tüm modelleme süreçleri ve analitik altyapısını merkezileştirerek tek bir platformda birleştiriyor. 

Neova Sigorta, veri analitiği teknoloji şirketi SAS ile iş birliğine imza attı. SAS VIYA platformu ile merkezi veri yönetişimi, veri standardının sağlanması, model yönetimi, açık kaynak kodlu modellerin geliştirilmesi konularında güçlü hale gelmeyi amaçlayan Neova, veriden daha fazla içgörü elde ederek tüm paydaşlarına maksimum değer üretmeyi hedefliyor. 

“Teknolojik imkanlarını kullanarak değer üretmeye devam edeceğiz”

İş birliği konusunda açıklamalarda bulunan Neova Sigorta Genel Müdürü Neslihan Neciboğlu, “Neova Sigorta olarak ana stratejilerimiz olan büyüme, karlılık, müşteri, inovasyon, verimlilik ve dijital gelişimin her birine hizmet edecek bir iş birliğine imza attık. Veri analitiği alanında önde gelen kurumlardan olan SAS ile bir araya gelerek tüm modelleme süreçlerimizi ve analitik altyapımızı merkezileştirerek tek bir platformda birleştiriyoruz. Her analitik model için farklı bir altyapı kurma, entegrasyonları yönetme ve güncelliğini sağlama maliyetlerini ortadan kaldırarak önemli avantajlar ve esneklik kazanmış olacağız. Makine öğrenimi ile geliştireceğimiz tarife modeli, müşteri segmentasyonu modeli ve acente segmentasyonu modeli gibi modelleri hızlı ve kolay şekilde SAS VIYA platformunda geliştirerek farklı birimlerin aynı platform üzerinden çeşitli amaçlara yönelik analitik işlemler yapabilmesine olanak sağlamayı hedefliyoruz. Paydaşlarımıza ve müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin, daha iyi olması için güncel teknolojilerin tüm imkanlarını kullanarak değer üretmeye devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER