19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Mehmet Akif Eroğlu Başkan seçildi

M.Akif.erogluTarım Sigortaları Havuz İşletmesi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Akif Eroğlu, Başkan Yardımcılığı’na ise Ramazan Ülger seçildi.

Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Anonim Şirketi, 25 Mart tarihinde İstanbul’da şirket merkezinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda; Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, Aksigorta, Ziraat Sigorta, Halk Sigorta, Allianz Sigorta, Eureko Sigorta, Anadolu Anonim Türk Sigorta, HDI Sigorta ve Genel Müdür A. Bülent Bora bir yıl süreyle görev yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildiler. Yönetim Kurulu’nun 08 Mayıs tarihinde görev dağılımıyla ilgili yaptığı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ise, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ziraat Sigorta’yı temsilen Mehmet Akif Eroğlu, Başkan Yardımcılığı’na Groupama Sigorta’yı temsilen Ramazan Ülger getirildi. Yönetim Kurulu Üyesi olarak da Güneş Sigorta’dan Serhat Süreyya Çetin, Aksigorta’dan Fahri Altıngöz, Halk Sigorta’dan Bülent Somuncu, Allianz Sigorta’dan Arif Aytekin, Eureko Sigorta’dan Can Akın Çağlar, Anadolu Anonim Türk Sigorta’dan Mehmet Levent Sönmez, HDI Sigorta’dan Ceyhan Hancıoğlu ve Genel Müdür A. Bülent Bora’nın görev yapmalarına karar verildi.

Mehmet Akif Eroğlu kimdir?
1970 Yılında Malatya’da doğdu. 1991 Yılında AÜSBF Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl mesleki kariyerine Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nda Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı göreviyle başladı. 1995 yılında Bankalar Yeminli Murakıbı oldu. 2001 yılında bir yıl süre ile “ABD Bankacılık Sistemi ve Mevduat Sigortacılığı” konusunda araştırma ve incelemelerde bulunmak üzere Washington D.C.’ye geçici görevle gitti. Bir süre Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurumu uhdesinde denetimlerde bulundu. 2003 yılında bir yıl süre ile “TBMM nezdinde İmar Bankası Araştırma Komisyonu”nda çalıştı. 2004 yılında ABD’de “OCC” bünyesinde Kara Para ile mücadele konusunda kurum içi çalışmalara katıldı. 2004-2006 döneminde ABD Chicago’da Illinois Üniversitesi’nde işletme mastırı yaptı. 2007 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (FDIC) bünyesindeki hizmet içi eğitime katılarak, Examination Management School’dan “Denetim Grup Başkanlığı” sertifikası aldı. Ardından BDDK nezdinde “Daire Başkanlığı”na atandı. Eylül 2009 itibarıyla Genel Müdür Yardımcısı olarak Ziraat Hayat ve Emeklilik Şirketi’nin kurucu ekibine katıldı. 13 Temmuz 2010 tarihinde Şirketin Genel Müdürlüğü görevine, 6 Ağustos 2010 tarihinde Ziraat Sigorta’nın Yönetim Kurulu Üyeliği’ne, 20 Haziran 2012 tarihinde Ziraat Sigorta Genel Müdürlüğü’ne atandı. Emeklilik Gözetim Merkezi ve Türkiye Sigorta Birliği Yönetim Komitesi üyelikleri yapan Eroğlu halen Güvence Hesabı Yönetim Kurulu üyeliğine devam ediyor. YMM sertifikası bulunan Eroğlu, İngilizce biliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER