19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Çalışanların verimliliğinden şirketler doğrudan etkileniyor

sompoÇalışan verimliliğinin şirket verimliliğine doğrudan etkili olduğunu belirten Sompo Japan Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Taha Türkkan, bu sebeple, verimliliğini artırmak isteyen şirketlerin insan kaynakları uygulamalarına çok önem verdiklerine dikkat çekti.

Şirketlerin işleyişlerindeki en önemli unsurlardan biri de insan kaynakları. İnsan kaynakları uygulamaları şirketlerde verimliliğin artması, yüksek performansa ulaşılması ve sürekli büyümenin sağlanmasında en önemli destek olarak kabul ediliyor. Çalışan verimliliğinin artmasının şirket verimliliğini doğrudan etkilediğini söyleyen Sompo Japan Sigorta İnsan Kaynakları Eğitim ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Taha Türkkan, bu nedenle, verimliliğini artırmak isteyen şirketlerin insan kaynakları uygulamalarına çok önem verdiklerine dikkat çekti. Taha Türkkan, Sompo Japan Sigorta’nın başarısının temelinde de sahip oldukları ‘insan’ sermayesinin olduğunu belirtti. Sompo’nun stratejisinden farklı bir insan kaynakları stratejisi olmadığına dikkat çeken Türkkan, “Sahip olduğumuz insan sermayesinin, iş hedeflerimize ulaşabilmemiz için katkı sağlayabilmesinin ancak kurumsal stratejimizle uyumlu ve aynı paralelde bir İK stratejisi ile mümkün olabileceğini düşünüyoruz” dedi. Sompo Japan’ın bu bilinçle, hedef ve amaçlarına ulaşabilmek için personelinin gelişimine oldukça önem verdiğini söyleyen Türkkan, bu farkındalığın ışığında şirketlerinin insan kaynakları stratejilerinin temelinde çalışanlarının eğitimine yatırım yapmak olduğunu ifade etti.

Sompo Japan Akademi çalışanların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı

Türkkan, Sompo Japan Sigorta’nın kurumsallaşma yolunda attığı en önemli adımlardan birinin, 2014 senesi itibarıyla kurdukları Sompo Akademi olduğunu söyledi. “Üst yönetimimiz eğitime, şirket içerisinden nitelikli insan gücü yetiştirme ve yöneticilerini kendi içerisinden yetiştirdiği çalışanlarından oluşturma yönünden en önemli adımını Sompo Akademi ile atmıştır” diyen Türkkan, Sompo Akademi’nin, çalışanların farklı ve özel gelişim ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandığına dikkat çekti. Bu akademinin farklı kategorilerde eğitim içeriklerinin sunulduğu şirket içi bir okul olduğunu da sözlerine ekleyen Türkkan, akademi eğitim programlarında sınıf içi yetkinlik eğitimlerinin yanı sıra, mesleki ve teknik beceri eğitimlerinin de yer aldığını belirtti.

Sompo Japan Akademi’nin ilk döneminde tüm yöneticilerini eğitime aldıklarını söyleyen Türkkan, “Akademinin ilk dönemini ‘koçluk becerileri’ ve ‘yöneticilik becerileri’ eğitimleri oluşturuyor. Bunların dışında, şirket içinden seçtiğimiz iç eğitmenlerimize de gerekli donanımı sağlayabilmek amacıyla kendilerini ‘eğitimcilerin eğitimi’ programına tabi tutuyoruz” şeklinde konuştu.

Sompo Akademi’de kişilere temel eğitimlerin yanı sıra kendi yetkinlik ve sorumluluk alanlarına göre özel planlanmış bir program sunduklarını belirten Türkkan, çalışanların eğitime son derece istekli bir katılım gerçekleştirdiklerini de ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER