17 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

Mapfre Sigorta 75 yaşında! 

Mapfre Sigorta’nın 75. kuruluş yıldönümünü nedeniyle açıklamalarda bulunan Mapfre Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, “Başarımız, müşterilerimize sağladığımız değer, iş ortaklarımızın güveni ve çalışanlarımızın azimli çabalarının bir sonucudur. Geçmişimizden aldığımız güçle Türkiye’deki sigortacılık faaliyetlerimize devam edeceğiz. 75 yıl geçti dahası gelecek” dedi.

Mapfre Sigorta Türk sigortacılık sektöründeki 75. yılını kutluyor. Mapfre Sigorta’nın sektördeki 75 yıllık serüvenini değerlendiren MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, “75 yıllık yolculuğumuzda, sektörde imza attığımız başarıların, köklü geçmişimizin ve sigorta sektörüne yön veren çalışmalarımızın gururuyla, doğum günümüzü kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Mapfre Sigorta olarak, Türkiye’deki 75 yıllık yolculuğumuzda çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve ailemizin bir ferdi olarak gördüğümüz sigortalılarımızla büyüdük. Onların değer verdiklerini gözetmeyi ve önemsemeyi önceliğimiz olarak gördük” dedi.

“Türkiye’de yatırımlarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz”

Yurtseven, Türkiye’nin Mapfre Grup’un öncelikli pazarlarından biri olduğunu söyleyerek “Türkiye’deki sigortacılık faaliyetlerimize ve yatırımlarımıza Mapfre Grup’un Türkiye’ye olan güven ve inancıyla hız kesmeden devam ediyoruz. Geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde de stratejik hedeflerimize ulaşma sürecinde finansal güçlülük ve istikrarlı büyüme odaklanacağımız konuların başında gelecek. 2023 yılı başı ile beraber iç organizasyonumuzda yeni yapılanma ve yönetici kadromuzda atamalar gerçekleştirerek ekibimizi daha da güçlendirdik ve daha etkin bir karar alma ve yönetim süreci oluşturduk. 2023 yılı, portföyümüzü gözden geçirerek önümüzdeki döneme daha sağlıklı bir başlangıç yapmamızı sağlayacak noktaya getirdiğimiz bir yıl oldu. Bu adımlar hem mevcut başarılarımızı sürdürmek hem de gelecekteki hedeflerimize ulaşmak için önemliydi. Tüm bunlar Mapfre Sigorta’nın tüm paydaşları için güvenli liman olmaya devam edeceğinin en güçlü göstergeleri” açıklamalarında bulundu. 

“2023’ün ilk 9 ayında net karımız 748,5 milyon TL” 

2023 yılının başında yaşanan deprem felaketinin olumsuz etkilerine rağmen 2023’ün ilk 9 ayında elde edilen sonuçların memnuniyet verici olduğunu ifade eden Yurtseven, “Bu dönemde, tüm branşlarda sağlıklı ve sürdürülebilir bir üretim stratejisi gözeterek toplam prim üretimimizde yüzde 93’lük bir artışla 7 milyar 650 milyon TL’lik bir prim hacmine ulaştık. Sağlıkta yüzde 115’lik, yangın branşında yüzde 103’lük ve mühendislik branşında da yüzde 94’lük bir büyüme gösterdik. 2023’ün ilk 9 ayında 748,5 milyon TL vergi sonrası net kar elde ederek öz kaynaklarımızı güçlendirdik. Bu sonuçlar, müşterilerimize sağladığımız değer, iş ortaklarımızın güveni ve çalışanlarımızın azimli çabalarının bir sonucudur. Geçmişimizden aldığımız güçle daha ileriye gitmeye ve büyümeye devam edeceğiz. 75 yıl geçti dahası gelecek diyoruz” şeklinde konuştu. 

“Mapfre Grup paydaşlarına değer katmaya devam ediyor”

Mapfre Grup’un 2023 yılının ilk 9 ayında gösterdiği güçlü finansal performans ile grup bazında gelir ve faaliyet sonuçlarını yüzde 11 oranında artırdığını aktaran Yurtseven, “Bu dönemde, MAPFRE Grup’un toplam geliri yüzde 10,8 artarak 24,6 milyar Euro’ya ulaştı. Bununla birlikte 2023 mali yılı için hisse başına brüt 0,06 Avro ara temettü açıklandı ve yatırımcılara yüzde 8 civarında bir temettü getirisi sunuluyor. Sektördeki güçlü performansını sürdürerek paydaşlarına değer katmaya devam eden grubumuz, global olarak güçlü ve sürdürülebilir büyümesine devam ediyor. Önümüzdeki dönemde de bu büyümenin ivmelenerek artacağına inanıyoruz” dedi.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER