24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

Sompo’dan Samuraylar Kulübü acentelerine Bali ve Karadağ seyahati 

Sompo Sigorta, Samuraylar Kulübü’ne üye olan acenteleri ile 17-23 Eylül 2023 tarihleri arasında Bali’ye, 27-29 Ekim 2023 tarihleri arasında ise Karadağ’a düzenlediği yurt dışı seyahatlerinde bir araya geldi. 

Acentelerine yönelik motivasyon ve iletişim çalışmalarını sürdüren Sompo Sigorta, Eylül ve Ekim aylarında Samuraylar Kulübü acenteleri için Bali ve Karadağ’a iki ayrı gezi düzenledi.

17-23 Eylül 2023 tarihleri arasında Bali’ye gerçekleştirilen gezide; Sompo Sigorta Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Fahri Uğur’un yanı sıra, Satış Genel Müdür Yardımcısı Hasan Bayata, Bireysel Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Ataman Kalkan, Kurumsal Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özer ve Pazarlama Direktörü Onat Dalaş da katılarak Sompo Sigorta Samuraylar Kulübü acenteleri ile bir araya geldi. 82 kişinin katıldığı 6 günlük Bali gezisinde acenteler, Bali tapınaklarının yanı sıra pirinç tarlaları ve gün batıma manzaralarını görme fırsatı yakaladılar.

Bali’nin en ünlü Hindu tapınaklarından biri olan Uluwatu Tapınağı ziyareti ile başlayan gezi,  Adanın en güzel güneş batımına sahip Jimbaran Puri Belmond Hotel’de düzenlenen kokteyl ile devam etti. Samuraylar Kulübü acenteleri adaya özel tatlardan oluşan akşam yemeklerinde farklı lezzetleri de deneyimlediler.

Bali’ye özgü mimari eserler ziyaret edildi

Gezi kapsamında düzenlenen tam günlük Bedugul turu ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesi için Bali hükümeti tarafından çalışmalar yapılan, 1634 yılında Kral Tjokerda Sakti Blambangen Mengwli Raja tarafından geleneksel Bali mimarisine uygun olarak inşa ettirilen Taman Ayun Tapınağı ziyaret edildi. Samiya Restaurant by Homm Saranam’da Bali’ye özgü pirinç tarlaları manzarasına karşı öğle yemeğinden sonra, Pancasari köyünde, Bali mimarisine uygun yapısı ve güzel manzarası ile seyahat severlerin en yoğun olarak fotoğraf çekimi yaptıkları Handara Kapısı ziyaret edildi. Göl tanrıçasına adanan ve yüzen tapınak olarak da bilinen Bali adasındaki en önemli ikinci tapınak olan Pura Ulun Danu Bratan Tapınağı görüldü. 

Budva’nın doğal güzellikleri keşfedildi

27-29 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşen üç günlük Karadağ turu boyunca ise 43 kişilik ekip, sahil şehri Budva’nın doğal güzellikleri ve birçok yapısını görme şansı buldu. Budva’nın güney ucunda yer alan kayalıklar üzerine binlerce yıl önce kurulan Yunan, Roma ve Venedik mimarisinden izler taşıyan eski şehir merkezi turu ile başlayan gezi Budva Antik Plajı ziyareti ile devam etti. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER