25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Kerim Gürkan, sigorta sektörünü Hayatımız Sigorta’lıya değerlendirdi

Bir Hayatımız Sigortalı Dergisi’ni daha sizlere sunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Dergimizin bu ayki kapak konuğu BMS Group Türkiye CEO’su Kerim Gürkan. Türkiye sigorta sektöründeki gelişmeleri Hayatımız Sigorta’lıya değerlendiren Gürkan, sektörde sorunların ‘kapasite kısıtları’ sebebiyle daha da ağırlaşacağı düşüncesinde. Önümüzdeki dönemde reasürans kapasitelerinin daralacağını vurgulayan Gürkan, “Sektörde sigortalıların gerçek ihtiyaçlarına cevap veren, ‘limitli ilk ateş’ poliçeleri önem kazanacak” diyor. Gürkan’la yaptığımız röportajı keyifle okuyacağımızı düşünüyoruz. Editör yazısının başlığında, “Sektör bir derin nefes alamadı!” diyen Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar da derginizin bu ayki sayısında sektördeki son durumu ve seçim sonrası sektördeki olası gelişmeleri kaleme aldı.

BES’te reformlara devam

Seçim sonrası kurulacak yeni hükümetin de Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki (BES) reformları devam ettirmesi bekleniyor. Öncelik, ‘kısmi çekiş hakkı’ ile ilgili düzenlemede. Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) ile katılımcıların ömür boyu maaş almasını sağlayacak emeklilik iradı da   önümüzdeki dönemde yeni hükümetin ve Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK) ajandasında olacak. Konuyla ilgili güncel gelişmelerin yer aldığı dosya haberimizi ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz. Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin mayıs sayısı yine dopdolu. Sigorta şirketleri ile ilgili güncel gelişmelerin yer aldığı haberler yanında köşe yazarlarımızın gündemle ilişkili makaleleri de ilginizi çekecektir.

Hayatımız Sigortalı Dergisi olarak bizden bu aylık bu kadar. Derginizin haziran sayısında görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın…

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin geçmiş tüm sayılarına ve son sayısına Turkcell Dergilik, Türk Telekom e-dergiDijitalBasin.com ve SigortaMedya Dergilik üzerinden ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER