16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

Kariyer.net’e yeni üye olanlara işsizlik sigortasında yüzde 35 indirim

isciFiba Emeklilik ile beraber yürüttüğü proje kapsamında Kariyer.net, yeni üyelerinin geleceklerini Fiba Emeklilik işsizlik sigortası ile güvence altına almayı hedefliyor Küresel ekonomide yaşanan dalgalanmalar ve yapısal sorunlar, ülke ekonomilerinin en hassas dengesi olan istihdamı etkilemeye devam ediyor. Kariyer.net üzerinden yapılan ankette işsizlik sigortası ile ilgili soruları yanıtlayanların yüzde 39’u işsizlik sigortası yaptırmayı düşündüğünü, yüzde 12’si ise zaten işsizlik sigortasının olduğunu belirtiyor. Ankete Kariyer.net üzerinden 6 bin 716 kişi katıldı.

Kariyer.net ile Fiba Emeklilik bir proje başlattı
İnsan kaynakları portalı Kariyer.net bu sebeple Fiba Emeklilik ile yeni bir proje başlattı. Fiba Emeklilik ile beraber yürüttüğü proje kapsamında Kariyer.net, yeni üyelerinin geleceklerini Fiba Emeklilik işsizlik sigortası ile güvence altına almayı hedefliyor. Fiba Emeklilik’ten yaptıracakları işsizlik sigortasının indiriminden faydalanmak için adayların Kariyer.net’te yeni bir hesap oluşturması yeterli oluyor. Yeni üye olan adayların Fiba Emeklilik işsizlik sigortasının yüzde 35’ini Kariyer.net karşılıyor.

Kariyer.net’e yeni üye olanlara
işsizlik sigortasında yüzde 35 indirim
Fiba Emeklilik Proje Yöneticisi Efe Özenç, “Fiba Emeklilik işsizlik sigortasına, teminat yapısına bağlı olarak normalde aylık 9 TL’den başlayan prim ödemeleriyle sahip olunabiliyor. Kariyer.net ile birlikte yürüttüğümüz iş birliği kapsamında ise aylık primlerinizi yüzde 35 indirimli ödeyerek çok daha uygun koşullarla Fiba Emeklilik İşsizlik Sigortası teminatına kavuşabiliyorsunuz” açıklamasını yaptı. Kariyer.net iş birliği ile birlikte sunulan indirimli İşsizlik Sigortası sayesinde beklenmeyen şartlarda işsiz kalınması durumunda örneğin altı ay boyunca her ay 1.000 TL ödenmesini isterseniz, aylık 36 TL prim ödemesi yerine yüzde 35 indirimle ayda sadece 23 TL prim ödemesi ile altı ayda toplamda 6 bin TL teminat ödemesine hak kazanılıyor.

“Koşullar sorumluluklarımızı arttırıyor”
Koşullar zorlaştığında işveren ve adaylar arasında bir köprü oluşturmanın her zamankinden daha fazla sorumluluk yüklediğini ifade eden Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz ise konuyla ilgili şöyle konuştu: “En önemli sorunlarından biri işsizlik olan ülkemizde, İK sitesi olarak, tüm iş arayanlara karşı büyük bir sorumluluk taşıyoruz. Aday ve işveren arasındaki köprü rolümüz çerçevesinde, iş arama sürecinde adayların yanında olmayı görevimizin bir parçası olarak görüyoruz. Bu konuda üzerimize düşenleri severek yerine getirmeye çalışıyoruz.”

Mevcut ekonomik ve dünya piyasaları göz önünde bulundurulduğunda, çalışanların 22 yılda 1 kere işsiz kalma durumunun oldukça yüksek olduğunun gözlendiğini açıklayan Özenç, bütün çalışanları Kariyer.net’e üye olmaya ve İşsizlik Sigortası kampanyasından yararlanmaya davet etti.

www.kariyer.net/fiba adresinden ulaşılan üyelik formunu doldurularak Kariyer.net’e üye olunduktan sonra Fiba Emeklilik yetkilileri; adaylarla irtibata geçerek geleceklerini garantiye almalarına yardımcı oluyor. Kampanya 30 Haziran 2014 tarihine kadar geçerli olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER