23 Nisan 2024, Salı
spot_img

IBS Çalışanları sektörde oyunun kurallarını değiştiriyor

Gelecek dönem hedeflerini belirlemek amacıyla 17-18 Ocak tarihlerinde Abant’ta gerçekleştirilen IBS 2015 Vizyon Toplantısı’nda bir araya gelen IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği çalışanları, son yıllardaki büyümesiyle Türk ekonomisi içindeki payını arttırmaya devam eden sigortacılık sektöründe oyunun kurallarını yeniden belirmeye hazırlanıyor.

ibs abant 1

Sigortacılık sektörü her geçen yıl büyüyerek Türkiye ekonomisi içindeki payını artırırken, IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş dinamik ve güçlü yapısıyla sektörün gelişiminde önemli roller üstlenmeye devam ediyor. Bu doğrultuda ‘Oyunun Kurallarını Değiştir’ temasıyla yola çıkan IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş çalışanları, şirketin vizyonunu masaya yatırmak ve gelecek dönem hedeflerini belirlemek amacıyla 17-18 Ocak tarihlerinde Abant’ta düzenlenen IBS 2015 Vizyon Toplantısı’nda bir araya geldi.

IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Genel Müdürü Murat Çiftçi’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe, Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın, Akfen Holding CEO’su ve IBS kurucu ortağı Süha Güçsav’ın yanı sıra, IBS’in yüzde 38 hissesinin ait olduğu dünyanın en büyük brokerlarından biri olan UIB’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bassem Kabban ile birlikte şirketin İstanbul, Ankara ve Mersin ofislerinde görevli 60’a yakın çalışanı katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Akfen Holding CEO’su ve IBS kurucu ortağı Süha Güçsav, şirketin kuruluş hikayesi, IBS’in UIB ile ortaklık süreci, IBS tarihindeki önemli kilometre taşları ve kendi hayatında IBS’in yeri ve önemini paylaşarak, iş dünyası ile ilgili deneyimlerini aktardı.

ibs abant 2Oyunun Kurallarını Değiştir

IBS 2015 Vizyon Toplantısı’nın, IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş’nin şirket kültürü ve aidiyet duygusu gibi konuların masaya yatırılması açısından verimli geçtiğini vurgulayan IBS Genel Müdürü Murat Çiftçi, IBS’in yeni dönem vizyonlarını, çalışanlar tarafından en fazla tercih edilen şirket olmasına yönelik çalışmaları ve sektörde oyunun kurallarını yeni dönemde nasıl değiştirmeyi planladıkları ile ilgili bilgiler verdi.

Murat Çiftçi, ayrıca 2000 yılından beri devam eden Euribron ve Uniba Broker Network üyeliklerinin ve 2002 yılında gerçekleşen UIB ortaklığının IBS’ın globalleşmesinde büyük katkı sağladığının altını çizdi. Oyunun Kurallarını değiştirme ana teması ile düzenlenen etkinlikte, 2015 yılı ve sonrası için IBS ile ilgili büyüme hedefleri belirlendi. Ayrıca iş ortamı dışında gerçekleştirilen organizasyonun IBS ekibinin yeni dönem ile ilgili motivasyonunu son derece yükselttiği gözlendi.

Yöneticiler ve çalışanlar aynı ritmi tutturdu

Bir çok keyifli atölye çalışmasının yapıldığı 2 günlük etkinlikte ritm atölyesi çalışması çalışanlara en keyif veren bölüm olarak göze çarptı. Atölye çalışması sırasında IBS’in tüm üst düzey yöneticileri ve ofis çalışanlarından oluşan 18 kişilik orkestra, perküsyon enstrümanları ile birlikte sahne aldı ve ortaya çok keyifli görüntüler çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER