24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

GÜNÜN SİGORTA KULİSİ: Eksperler mesleklerinin geleceği için buzları eritti

kulis_SONSEİK’in yanlış uygulamaları sonrasında eksperlik mesleği büyük bir itibar kaybına uğramıştı. Eksperlik mesleğinin saygınlığının tekrar kazandırılmasına yönelik birçok girişim sıra ile devreye girmeye başladı.

Sigorta eksperleri son yıllarda büyük sıkıntılar yaşıyordu. Özellikle SEİK’in yanlış uygulamaları sonrasında eksperlik mesleği büyük bir itibar kaybına uğramıştı. Eksperlik mesleğinin saygınlığının tekrar kazandırılmasına yönelik birçok girişim sıra ile devreye girmeye başladı. SEİK üyesi Tayfun Ermetin ve Sigorta Eksperleri Derneği yeni Başkanı Ahmet Nedim Erdem bu konuda sorumluluk almış görünüyor. SED Başkanı Ahmet Nedim Erdem’in birleştirici tutumu buzları eritmenin başlangıcı olmuş. Seçim sırasında yeni Başkan Ahmet Nedim Erdem’in Tayfun Ermetin ve Yalçın Kaya’yı kürsüye davet edip el sıkıştırıp barıştırması da salonda ekmeğinden başka hiçbir düşüncesi olmayan sigorta eksperlerinden bazılarını çok duygulandırmış, hatta gözyaşlarına engel olamayanlar bile olmuş. Tüm meslektaşlarını kucaklayıcı tavrı ile Ahmet Nedim Erdem’in mesleğin yeniden saygınlık kazandırılmasında büyük rol oynayacağı bir başka gerçek. Ahmet Nedim Erdem’in çalışmaları hem sigorta şirketleri hem de Hazine nezdinde hızla devam ediyor. Kafasında hayata geçirecek birçok proje bulunan SED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, SEİK ile uyumlu çalışarak bunları hayata geçirmeyi hedefliyor. Her kesimi kucaklayıcı tavrını da Türkiye genelinde eksperleri temsil eden dernekleri bir araya getirerek hayata geçirecek. 21 Haziran Cumartesi günü tüm dernek yöneticilerini İstanbul’a davet eden SED Başkanı Ahmet Nedim Erdem her görüşü dinleyerek mesleği için bir yol haritası çizmeyi amaçlıyormuş.

 1. Hazine ve Sigortacılık Genel Müdürlüğü mesleğimizle dalga geçmeye devam ediyor. Bakın 3.hakem eksper atama senaryosu gündemde,Genelge ile yapamadıklarını Yönetmelik değişikliği ile yapma gayreti içindeler. Danıştay gibi Yüce Mahkeme kararına uymamak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar..Baskıyı kuran sigorta şirketleri..Allah aşkına bu ülke muz cumhuriyetimi….insanda utanma arlanma olur…..Bakınız anlaşmalı servislerin tamamı araç sahiplerinden doğan tamirat alacakların Temlik Sözleşmesi ile sigorta şirketlerinden tahsil ederken.. Tamirci Basri ustaya şirketler hayır ödemem diyor. Sigorta Eksperi meslekdaşlarıma temlik sözleşmesi ile ücret alacaklarını ödemem diyor..Hazine ve Sigortacılık Genel Müdürlüğünden tık yok….Allahaşkına bu ülke muz cumhuriyetimi..
  Bir yandan eksperliği ve bir yandan da Ülke genelinde 400,000 civarında tamirciyi iğdiş etmek istiyorlar….Vatandaşı soyan soyana…Tahkim Komisyonu haddini aşıp temlik Sözleşmesi ile müracaatı Sigorta şirketlerinden korktuğu için yasa dışı uygulama ile kaldırdım diyor….Hazine ve Sigortacılık Genel Müdürlüğü bu olayları seyrediyor…..BİZİM MESLEK ÖRGÜTLERİMİZDE BUZLARI ERİTMEKLE MEŞGULLER……….MESLEK ERİTİLMİŞ..Arkadaşlarımız hala şahsi menfaatlerinin ve ikballerenin peşinde…Yazılı medyaya düşüp mesleğimizi daha rezil rüsvay etmeyin artık,içinizde halledin neyi halledecekseniz…Çoook ayıp oluyor beyler…..

  • Mesut Bey haklısınız. Bu arkadaşlar ikballerinin peşinde. Bazı arkadaşlar da Eskişehir MAHKEMELERİNDE ikbal peşindeler. İnternet ve sosyal medya gibi sanal ortamlarda baĞzı arkadaşlar mesleğini düşünen en dürüst en ideal eksper gibi naralar atıp ahkam kesiyorlar.Oysa Eskişehir mahkemeleri o arkadaşlarımızın hiç de öyle olmadığını aksine meslektaşını ve mesleğini düşünmek yerine onlardan hiçte ahlaki olmayan yöntemlerle nasıl faydalandığını çok açık ortaya koymuş. Siz zaten biliyorsunuzdur. Onun için siz bu arkadaşların buz muz erittiğine bakmayın.
   Sizinde dediğiniz gibi medyaya Mahkemeye düşüp mesleği rezil rüsva etmesinler artık, Yoksa Çoook ayıp oluyor efendim değil mi ??

 2. Günün Sigorta Kulisi başlığı altına sığınılıp bu bir duyum,bu bir kulis denilebilir ama Sigorta haber’e yakışmayan bir yazı olmuş. Öncelikle yazıda yergi mi var ? övgü mü var anlaşılmıyor. Sayın Erdem ile Sayın Ermetin’in sorumluluk aldıkları ve Sayın Erdem’in SEİK ile uyumlu çalışma kararından bahsedilirken ,bir önceki yönetimin başkanının Sayın Ermetin olduğu unutulmuş.Bu durumda Sayın Ermetin SEİK ile uyumlu çalışmıyordu anlamı mı çıkıyor. ? Artık bırakın bunları yazıp çizmeyi.

  Öncelikle artık şu iyi bilinsin. 21.06.2014 tarihi Sigorta Eksperliği için bir milat oldu. Bu toplantıya katılma onuruna sahip biri olarak şu kadarını söyleyeyim. Artık tüm dernekler ve SEİK geçmişe sünger çekti. Şu şunu yaptı bu bunu yaptı sohbetleri geri de kaldı.Tüm Sigorta Eksperlerinin mevcut durumda hatası var. Hiç bir Sigorta Eksperi kendini sıyırmaya kalkmasın Geçmişte kimin ne yaptığı veya yapmadığı artık hiç önemli değil. Önümüzde mevcut bir durum var ve hep birlikte elbirliği ile bu mevcut durumdan nasıl kurtulabiliriz mesleği nasıl ileri götürebiliriz konusunda birlikte çalışmaya karar alınmıştır.
  Meslekteki tüm kurumların ortak çalışma kararı almasında kişisel menfaat temini ve ikbal peşinde koşmak anlamın da nasıl çıkıyor o da ayrıca bir merakımı cezbeden bir konu.
  Bu ortak akıl çerçevesinde çalışılmasınından rahatsız olan Sigorta Eksperleri de olacaktır, bu saatten sonra onlarıda kendi hallerine bırakmakta fayda var.

  Sevgi ve Saygı ile kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER