18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

Allianz Viyana’da “Maça devam” diyor

allianz arena

Allianz, spora verdiği desteği Viyana’da “Allianz Stadyumu” ile devam ettiriyor. Avusturya’nın ünlü SK Rapid takımının maçlarına ev sahipliği yapacak stadyum, 2016’da kapılarını futbolseverlere açacak.

Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Allianz, spora verdiği destekle de adından söz ettiriyor. Dünyanın birçok farklı bölgesinde ünlü stadyumlara ismini vererek futbolseverleri sevindiren Allianz son olarak, Avusturyalı SK Rapid futbol kulübü ile 10 yıllık bir anlaşma imzaladı ve “Allianz Stadyumu”nu da zincirine eklemeyi başardı. İnşaatı 2016 yılında tamamlanacak olan stadyum, Allianz’ın bu alanda altıncı yatırımı olmaya hazırlanıyor.

Dünyaca ünlü stadyumlar “Allianz” adını taşıyor
Bayern Münih’in sahası “Allianz Arena”, Sidney’deki “Allianz Stadyumu”, Nice’teki “Allianz Riviera”, Sao Paouo’daki “Allianz Parque” ve Londra’daki “Allianz Park” stadyumlarının ardından Avusturyalı SK Rapid futbol kulübü ile imzaladığı bu anlaşmayla “Allianz Stadyumu”na da ismini veren firma, spora olan bağlılığını da böylece bir kez daha ortaya koyuyor.

allianz parque
“Allianz Parque” São Paulo

Bu konuda açıklama yapan Allianz’ın Avusturya’daki Satış’tan Sorumlu Yöneticisi Christoph Marek; “Viyana’daki bu yeni stad ile Allianz Stadyumları zincirine bir halka daha ekledik. Dünyanın önemli futbol kulüplerinden SK Rapid ile uzun vadeli bir işbirliğine imza attığımız için mutluyuz. Spora olan yatırımlarımız ve desteklerimiz gelecek dönemde de sürecek” diyor.

Kulübün Genel Müdürü Werner Kuhn ise “Stadyumumuzda sürdürülebilir hizmet sağlamak ve uluslararası standartları yakalamak konusundaki hedeflerimiz, bizi dünyanın en büyük şirketlerinden Allianz ile bir araya getirdi. Allianz Stadyumu, akıllı ziyaretçi konsepti ve büyüleyici mimarisiyle Avusturya’nın en modern stadyumu olacak” diye vurguluyor.

Futbolseverler heyecanlı
Bu tür işbirlikleri ve benzer etkinliklerle Allianz, marka bilinirliğini artırmanın yanı sıra spora olan global bağlılığını da ortaya koyuyor. Viyana’daki merkezinde 1860 yılından bu yana faaliyetini sürdüren Allianz için Avusturya önemini koruyan bir ülke. 1899’da kurulan Viyana merkezli SK Rapid ise 700 bin taraftarıyla ülkenin en çok sevilen spor kulüplerinden biri. Bu iki gücün birleşmesiyle oluşan Allianz Stadyumu’nun futbol dünyası için heyecan verici olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER