18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

Güneş Sigorta’dan Earth Hour’a destek

earth-hourGüneş Sigorta Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) liderliğinde yürütülen Earth Hour (Dünya Saati) projesine destek vermek için aydınlatmalarını kapatıyor.

Enerji tasarrufu hareketi, global iklim değişikliğinde olumlu etki yaratması açısından büyük önem taşıyor. WWF liderliğinde, dünyadaki küresel ısınmaya ve enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmek için başlatılan Earth Hour uygulanmasına destek etkinliği her yıl Mart aynının son cumartesi günü gerçekleştiriliyor. Her sektörden katılım olan “Earth Hour” eyleminde, birçok yapıda ışıklar kapatılıyor. ‘Kendi elektriğini kendin üret’ anlayışıyla 5 yıl önce ‘Güneş Enerjisi Santrali’ kuran Güneş Sigorta, küresel ısınmaya dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Earth Hour projesine destek veriyor. Bu sebeple Güneş Sigorta 29 Mart 2014 Cumartesi günü 20:30 – 21:30 saatleri arasında Genel Müdürlük binasında, güvenlik için gerekli olanlar hariç tüm aydınlatmalarını kapatacak.

Güneş Sigorta sahip olduğu ‘Güneş Enerjisi Santralleri’ ile 5 yılda 38.00 kWh enerji tasarrufunda bulunarak, 30 ton karbondioksit emisyonunu engelledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER