19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Anadolu Hayat Emeklilik yazılım alt yapısını güncelliyor

AHEAnadolu Hayat Emeklilik, temel sigortacılık yazılımlarını yenilemek üzere büyük bir dönüşüm projesi başlattı.

Başlatılan proje ile Anadolu Hayat Emeklilik, başta ürün geliştirme, uygulama ve operasyon olmak üzere tüm süreçlerini daha etkin ve verimli şekilde yönetmeyi hedefliyor.

Anadolu Hayat Eneklilik proje dâhilinde yaptığı kapsamlı yurtiçi ve yurtdışı araştırmalarının sonuncunda, temel sigortacılık paketi için çözüm ortağı olarak merkezi Sofya/Bulgaristan olan Fadata AD firması ile çalışacak. Ayrıca, küresel danışmanlık firması EY’nin (Ernst & Young) Atina ve İstanbul ofisleri de proje de görev alacak. Proje için 17 Mart 2014 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, Genel Müdür Yardımcısı Haldun Aydoğdu, Fadata AD Genel Müdürü Anri Levi ile Ernst & Young Atina ofisi ortaklarından Lampros Gkogkos’un katıldığı bir imza töreni gerçekleştirildi.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından, proje ekiplerinin ilk toplantısına katılan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, projeyi başarı ile tamamlayacak bilgi, tecrübe ve insan kaynağına sahip olduklarını ve bu dönüşüm ile sektördeki öncü konumlarının daha da güçleneceğini belirtti. Uğurlu’nun ardından konuşan Anri Levi, Fadata’nın Türkiye pazarına büyük önem verdiğini, sektöre lider şirket Anadolu Hayat Emeklilik ile girmelerinin kendilerini onurlandırdığını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER