19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Güneş Sigorta, 2014 te, hasar yönetimi ve müşteri memnuniyetine odaklanıyor

gunes_kGüneş Sigorta Genel Müdürlük ve Bölge Yönetimleri, 24-25 Ocak tarihleri arasında Yalova Limak Thermal Boutique Hotel’de gerçekleştirilen “2014 Strateji Toplantısı”nda bir araya geldi. Üst ve orta kademe yöneticiler ile Genel Müdür Serhat Süreyya Çetin’in katıldığı toplantıda, sektör ve Güneş Sigorta’nın 2013 yılı değerlendirildi. Şirketin 2014 strateji ve hedeflerinin paylaşıldığı toplantıda ayrıca farklı branşlarda yürürlüğe giren yönetmelik ve uygulamalarla ilgili alınacak aksiyonlar konuşuldu.

Müşteri odaklı bakış açısı
Güneş Sigorta’nın son birkaç yıldır büyük bir dönüşüm süreci yaşadığını belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, “Bu süreçte şirketimizin ve altyapımızın değişimine önemli yatırımlar yaptık. 2013 bizim için yatırımlarımızın karşılığını almaya başladığımız bir yıl oldu. Banka sigortacılığında ve hedef branşlarda sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme gerçekleştirerek yılı başarıyla tamamladık. 2014’te ise bir sigorta şirketinin esas ürünü olan ‘hasar’a ve varlık sebebimiz olan sigortalılarımızın ‘memnuniyet’ine her zamankinden daha çok odaklanacağız. Sigortalılarımızın hasar anında kendilerini en üst seviyede güvende hissetmeleri için daha dinamik, daha hızlı, daha çözüm ve müşteri odaklı olacağız” dedi.

Toplantının ikinci gününde, tüm yöneticilerin katılımı ile Güneş Sigorta için 2014 yılının en önemli stratejik başlıklarından biri olan “müşteri odaklı bakış açısı” konulu bir çalıştay yapıldı. Prof. Dr. Oğul Zengingönül’ün “Bireyin hedefleri, bireysel hedeflerin kurum hedefleri ile örtüşmesi“ başlıklı konferansının ardından ise moderatörlüğü Zengingönül tarafından yapılan rekabetçi bir takım çalışması gerçekleştirildi. Keyifli etkinlikler ile ekip ruhunun güçlendirildiği toplantı, yıl boyunca bölgeler arasında kıyasıya rekabete sahne olan Mavi Bayrak yarışı ödüllerinin sahiplerini bulması ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER